Posušje “sredilo” konjički Igman u derbiju Druge lige

Ono što su tijekom prošloga tjedna upravo preko portala Jabuka.tv najavljivali Jure Glavina i suigrači, to su i ostvarili. Momčad Posušja dobila je derbi susret 22. kola Druge lige FBiH – Skupina Jug protiv vodećega Igmana s 2:0. Tako je zaostatak u odnosu na lidera prvenstva smanjen na 10 bodova, uz utakmicu manje drugoligaša s Mokroga Doca.

HŠK Posušje pred utakmicu je muke mučilo sa sastavom, jer kartoni su išarali početni sastav trenera Lea Sliškovića, no u najavi iz redova Posušja taj hendikep nisu željeli isticati i tako tražiti nekakav alibi za eventualni neuspjeh.

Na zeleni dragulj Mokroga Doca Slišković je poslao sljedeći sastav: Baćak, Ćuže, Kovač, Bešlić, Bakula, Miličević, Crnogorac, Mandurić, Soldo, Begić i Glavina.

Posušje u utakmicu ulazi agresivno, trkački, borbeno i željno pobjede. Komentari navijača bili su da nikad agresivnije i borbenije Posušje nisu vidjeli. Čak ni u vrijeme Jure Guve i Hrvoja Ercega! Navijači se nisu ni smjestili na gradski stadion, a Posušje je povelo eurogolom Stipe Solde.

Erupcija i pljesak odjekivali su stadionom. Nakon gola, kreće vrijeme suca Stipe Kovačevića iz Tomislavgrada, koji u razdoblju od 10 minuta daje kišu kartona domaćim igračima.

Međutim, Posušje nakon gola igra još bolje i agresivnije u polovici Konjičana. Jedinu priliku u prvom dijelu za Igman imao je Gagula u 33. minuti susreta. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 1-0 za plavo-bijele.

U drugom dijelu vidjeli smo svašta, a najmanje pravoga nogometa jer glavni sudac ponovno kao da je mislio režirati utakmicu na Mokrom Docu. Domaći navijači svojim navijanjem i pritiskom tražili su pak da se igra pravi nogomet. Igrala se 49. minuta susreta kada Posušje ostaje s igračem manje iz jako dvojbene situacije, uz negodovanje publike i igrača.

Nakon crvenoga kartona, Posušje je parkiralo svoj autobus ispred gola Baćka i veoma dobrom obranom nije dozvolilo Igmanu da zaprijeti golu Baćka. Obrana je izgledala doista pokretljivo i brzo, a odlični Miličević i Soldo su iznosili lopte izvan svoje polovice.

Igman je tukao i pokušavao iz svih pozicija, ali nisu uspjeli bitnije ugroziti vrata Posušja. Konjičani nisu iskoristili svoje prilike, pa je Posušje iz jedne prave prilike sve rješilo. Igrala se 80. minuta kada najbolji strijelac kluba i lige Jure Glavina uzima odbijenu loptu i prelazi gostujućega golmana za velikih 2:0.

Mokri Dolac je eksplodirao i sjeverna tribina se digla na noge te uz skandiranje i pljesak čestitala na velikoj pobjedi. Velika pobjeda za Posušje i dokaz da je Posušje u ovom trenutku bolja momčad od Igmana.

Trener Slišković nakon meča bio je jako zadovoljan predstavom svojih pulena te je naglasio jako loše suđenje glavnoga suca Stipe Kovačevića koji, prema mišljenju Posušana, već duže vrijeme ima na piku ovaj klub!

U sljedećem kolu Posušje gostuje kod HNK Rama.