Posušje protiv Bratunca upisalo novu pobjedu

Košarkaši Posušja ove subote ubilježili su devetu pobjedu u Košarkaškom prvenstvu BiH. Oni su na svom parketu slavili protiv Bratunca s konačnih 93:86.

Ipak, otvaranje utakmice nije proteklo najbolje za Posušane. Bratnuac je u većem dijelu prve četvrtine imao prednost koja se znala dosegnuti i do 8-10 razlike. No, domaći su do kraja prve dionice spustili razliku na -5 (23:28).

Druga dionica je donijela nešto bolju igru Posušja u napadu, ali i dalje su imali probleme u obrani, posebno preko raspoloženog Vilotijevića. Do kraja poluvremena Posušje nije uspjelo dodatno smanjiti vodstvo Bratunca, pa se na odmor otišlo uz rezultat 49:54.

U trećoj četvrtini Posušje radi pravi preokret i ostavlja goste na samo 12 postignutih poena. Oni su s druge strane ubacili 22 te tako potpuno doveli rezultat u svoju korist.

Sjajne dionice u ovom razdoblju imali su Amerikanac Griffin, Širić te Bašić, koji su predvodili domaće do preokreta. U posljednjih 10 minuta ušlo se s rezultatom 71:66 za Posušje.

Posljednja četvrtina bila je dosta ujednačena, ali Posušje je sigurno čuvalo ranije stečenu prednost te uz konačan rezultat 93:86 upisalo novu pobjedu.

Posušje je do pobjede predvodio novo pojačanje sjajni Lovre Bašić s 28 koševa (10 asistencija). Odličan je bio i Ivica Širić s 21 košem (šest skokova), kao i Amerikanci Tyree Griffin sa 17, odnosno Alan Antony Wiggins sa 16 koševa (11 skokova).

Kod gostiju Andrija Drašković je bio najefikasniji s 22 koša (pet skokova), Aleksandar Pantelić je ubacio 20 koševa, a vrlo dobru utakmicu pružili su i Fullard Nicholas Wiliam sa 17 koševa (14 skokova) te Zoran Vilotijević sa 14 koševa (sedam skokova).