Posušje poraženo od Veleža

Velež je pobijedio Posušje 2:1 u prvom susretu 10. kola Premijer lige BiH igranom u petak navečer na stadionu Rođeni u Mostaru.

Prvih 45. minuta susreta nije bilo posebnih napada tek pad Rozića u 17. minuti za kojega je tražio jedanaesterac, ali sudac nije uvažio njegov prijedlog.

Zadnjih 10 minuta prvog dijela Posušje se pokazalo kao bolji tim, ali bez velikih prijetnji po Veležov gol.

Na samom početku drugog dijela Velež je izvršio zamjenu, Halilović u igri umjesto Mlinarića.

U 46. minuti Haskić zabija za 1:0 Veleža, Vehabović je centrirao, lopta se malo odbija od Lučića i Haskić zabija glavom na udaljenosti od nekoliko metara.

U 60. minuti Posušje se odlučilo na zamjenu, Brković u igri umjesto Babića.

Dobra akcija Veleža, Oreč je oštro centrirao, Kolić intervenirao, ali na njegovu nesreću odbija se direkt na nogu Džafiću koji sa 8 metara pogađa prazan gol, za 2:0 Veleža u 63.minuti.

Posušje se vraća u 72. minuti, Oliveira je loše ispucao, lopta je došla do Ericka koji gura u vatru Begića, lopta kroz ruke i noge prolazi Hadžikiću za rezultat 2:1.

Igra se zahuktava nakon promjena u 78. i 79. minuti kada Zvonić ulazi umjesto Hrkaća za Velež, a Janfrek umjesto Begića za Posušje.

Samo 5 minuta poslije dosuđen je penal za Velež, ali Kolić brani Haskiću! Ovo je treći neuspješni jedanaesterac Veleža u sezoni. Haskić odlazi na odmor u 87.minuti, a ulazi Šturm koji nedugo nakon ulaska dobiva žuti karton.

U 90. minuti velika prilika za Posušje, prošao je Boban i Hadžikića ali otišao je previše ukoso. Vratio je povratnu, netko od igrača Posušja je šutirao, ali Mahmić blokira. Moglo je biti 2:2.

Za vrijeme sudačke nadoknade niti jedna prilika nije iskorištena.

Susret završava pobjedom Veleža 2:1 i visoko 2.mjesto na tablici.