Posušje nemoćno, Široki i dalje suvereni vladar lige

Košarkaši Širokog pobijedili su Posušje 53:74 (13:25, 18:10, 10:17, 12:22) u susretu 12. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u četvrtak navečer u Posušju.

Dogovorom klubova ova utakmica vrijedila je i kao polufinale Kupa Herceg-Bosne.

Širokobriježani su opravdali ulogu velikog favorita te su upisali 12. pobjedu u sezoni čime su i dalje ostali na vrhu ljestvice kao jedina neporažena momčad u prvenstvu s nevjerojatnom koš razlikom od +257. Posušje je ostalo na desetom mjestu s dvije pobjede i deset poraza te koš razliku od -132.

Prvu dionicu susreta gosti su uvjerljivo osvojili s +12 (13:25) dok su domaćini u drugoj četvrtini puno bolje zaigrali te su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak na četiri koševa (31:35).

Široki je u drugom dijelu susreta zagospodario terenom te vratio ugodnu prednost da bi u posljednju dionicu susreta ušao s +11. U posljednjih deset minuta domaćini su ”pali” i nisu imali snage boriti se s razigranim Širokim koji je do kraja susreta povećao prednost i na kraju slavio s uvjerljivih +21 (53:74).

Emmanuel Little s 15 koševa (7 skokova) i Mile Čović s 14 koševa (7 skokova) bili su najbolji u redovima Širokog i ujedno jedini s dvoznamenkastim brojem postignutih koševa. Kod Posušja je najbolji bio Ivan Zlomislić s 12 koševa (6 skokova) te Mate Mandić s 10 koševa.

U 13. kolu Široki će u Mrkonjić Gradu igrati protiv Mladosti dok će Posušje gostovati u Istočnom Sarajevu kod Slavije 1996. Prije toga, Širokobriježane očekuje novi balon ABA 2 lige.