Posušje i Velež podijelili bodove na otvaranju nove sezone

U prvoj utakmici nove sezone Premijer lige BiH, Posušje i Velež su na Mokrom Docu podijelili bodove odigravši 1:1.

Posušje je bolje otvorilo utakmicu, radili su dobar pritisak na gostujuće igrače, ali se u 11. minuti pojavio problem za domaćeg trenera Ferdu Milina koji je bio primoran izvršiti izmjenu. Igru je napustio kapetan Dario Krišto, a umjesto njega je ušao Tomislav Dadić.

To ipak nije poremetilo domaćina koji je bolju igru okrunio pogotkom u 18. minuti.

Pavlović je s lijeve strane poslao sjajnu dugu loptu za Jovića koji je sam izašao ispred Bogdanovića i pogodio za 1:0.

Posušje je i nakon postignutog gola nastavilo nizati prilike pred Veležovim golom. U dobrim situacijama našli su se Pavković i Begić, ali nisu uspjeli udvostručiti prednost svoje momčadi.

Toni Jović

Prvu priliku na utakmici Velež je imao u 39. minuti kada je Pavić ubacio za Haskića koji je gađao glavom, ali Kukić sjajno intervenira i brani njegov pokušaj. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu.

Gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme, u 54. minuti je veliku priliku imao Haskić koji s pet metara prebacuje gol.

Velež je imao veći posjed lopte, ali osim spomenute prilike Haskića nisu ništa napravili u drugom dijelu, sve do 68. minute. Posušje je izgubilo jednu loptu na sredini terena, ona je došla do Pavića koji ju je uputio u šesnaesterac za Pantelića koji pogađa za 1:1 samo pet minuta nakon ulaska u igru.

Posušje je pokušalo uzvratiti u 74. minuti preko Milanovića koji je odlično šutirao, ali Bogdanović još bolje obranio.

Mostarci su pred kraj utakmice mogli do potpunog preokreta. U 80. minuti je Haskić nakon kornera ponovno uputio neprecizan udarac, a šest minuta kasnije Radovac pogađa gredu.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i obje momčadi osvajaju po bod na otvaranju nove sezone Premijer lige BiH.

Posušje u sljedećem kolu gostuje kod Tuzle, dok će Velež ugostiti Igman.

HŠK Posušje: Kukić, Brković (od 83. minute Vukoja), Milanović, Bešlić, Krišto (od 11. minute Dadić), Hanuljak (od 61. minute Landeka), Pavlović, Zvonimir Begić, Jović (od 82. minute Luka Begić), Pavković (od 83. minute Dominik Begić), Horić.

FK Velež: Bogdanović, Bajrić, Zeljković (od 72. minute Blagojević), Anđušić (od 63. minute Zajmović), Pavić, Haskić, Ikić, Halilović (od 63. minute Pantelić), Dejanović, Džanković (od 46. minute Ćosić), Radovac (od 94. minute Pršeš).