Posušanin osvojio europski turnir u Podgorici

Ilija Jukić iz taekwondo kluba ”Poskok” iz Posušja okitio se zlatnom medaljom na turniru u Podgorici.

Ilija je u finalnom meču pobijedio predstavnika reprezentacije Srbije rezultatom 8:6 i osvojio zlatnu medalju u kategoriji juniora do 78 kila.

Jukiću je ovo bio zadnji pripremni turnir pred nastup na Europskom juniorskom prvenstvu koje će se održati od 12. do 15 studenog u Sarajevu.

Ovo je prva zlatna medalja za Iliju i Klub na ovako jakom natjecanju, a za njega je ovo do sada najuspješnija godina u sportskoj karijeri bez ijednog poraza, ističu iz taekwondo kluba ”Poskok”.

Osim Ilije na Euroskom E1/G1 taekwondo turniru Podgorica Open 2021. nastupila su još dva natjecatelja iz Posušja.

David Miličević osvojio je broncu u kategoriji kadeta do 49 kilograma. On je u kvalifikacijskom meču pobijedio predstavnika Srbije rezultatom 29:28, ali je u polufinalu zbog ozljede, predao borbu pri rezultatu 8:20 za Slovenca.

Kadetkinja Filipa Bašić u kategoriji do 59 kilograma izgubila je u borbi za medalju od predstavnice Srbije rezultatom 11:17.

Vrijedi istaknuti kako je Međunarodni turnir u Podgorici bodovni za Europsku i svjetsku rang listu, a na istom je nastupilo više od 400 natjecatelja iz 32 države.