Poskoci sezonu završili na petom mjestu u Europi i svijetu te prvi na Balkanu

Taekwondo klub ”Poskok” Posušje je nastupom na Balkanskom prvenstvu, koje se protekli vikend održavalo u Draču u Albaniji, završio uspješnu natjecateljsku sezonu u ovoj godini.

Na Prvenstvu je nastupilo više od 650 natjecatelja iz sedam zemalja, a na njemu su nastupila četiri natjecatelja posuškog taekwondo kluba.

Ovaj put uspješni su bili kadetkinja Lucija Miličević u kategoriji kadetkinja preko 59 kg i kadet David Milićević u kategoriji kadeta do 57 kg, koji su osvojivši zlatne medalje postali prvaci Balkana za 2022. godinu.

David je do medalje došao kroz pobjede nad predstavnicima Grčke, Rumunjske i Turske, dok je Lucija svladala predstavnice Crne Gore, Turske i Srbije.

Osim njih na Prvenstvu su nastupili posuški kadet Dominik Jukić i juniorka Filipa Bašić koji su ovaj put izgubili u borbi za medalju od predstavnika turske.

Posuški borci su nastupali u sastavu taekwondo reprezentacije Bosne i Hercegovine, a vodio ih je Petar Boban, glavni trener kluba i trener reprezentacije BiH.

Prethodno su Lucija i David u sastavu reprezentacije BiH nastupili na Europskom prvenstvu za kadete koje se od 25. do 28. studenog 2022. održalo na Malti, gdje je David nakon pobjede na predstavnikom Velike Britanije i porazom od predstavnika Turske osvojio odlično 5. mjesto u kategoriji kadeta do 53 kg.

Lucija je u kategoriji kadetkinja do 59 kilograma izgubila u borbi za medalju od predstavnice Španjolske.

Na međunarodnom natjecanju “Marjanov Kup Ambasadora Republike Koreje” koje se održalo u subotu 3.prosinca 2022. u Splitu nastupio je i taekwondo klub “Poskok” Posušje sa svoje dvije predstavnice pod vodstvom trenerice Lucije Bašić.

U kategoriji kadetkinja do 44 kilograma nastupila je Anamarija Miličević koja je kroz tri pobjede osvojila zlatnu medalju.

Marta Grubišić je u kategoriji kadetkinja do 51 kilogram zaustavljena u borbi za medalju. Njih dvije su sedam dana ranije nastupile na Otvorenom prvenstvu Herceg Bosne u Mostaru gdje su se također u sportskoj borbi okitile zlatnim medaljama.

U Mostaru su osim njih nastupila još 23 posuška borca u tri discipline: sportske borbe, forme i kick a rezultati su sljedeći:

• Ana Bašić

Ovaj put medalju nisu osvojili: Rafaela Čutura, Marko Knezović, Veronika Sabljo i Jozo Ćesić.

Kroz ove nastupe poskoke su pratili treneri Karlo Galić, Lucija Bašić, Sara Grubišić i David Dumančić uz pratnju i podršku roditelja.

Petar Boban, trener TKD POSKOK i reprezentacije BiH ističe da je proteklo razdoblje bilo jako naporno za cijeli tim.

Proteklih 20 dana je bilo jako naporno za naš cijeli tim a posebno za Luciju i Davida koji su od priprema reprezentacije preko Europskog prvenstva do Balkanskog prvenstva imali zahtjevan zadatak. Nažalost nismo uspjeli doći do željenih europskih medalja iako je i 5. mjesto na ovakvim prvenstvima velika nagrada za trud. David je izgubio u borbi za medalju na sličan način kao i Lucija na Svjetskom prvenstvu i ostaje žal za tim medaljama, ali i ponos da smo se svrstali po rezultatima i prikazanim borbama među najbolje u Europi i svijetu. Na Prvenstvu Balkana su nastupili u težim kategorijama od njihovih uobičajenih i dokazali da su i tu superiorni. Ove zlatne medalje su jedna lijepa utješna nagrada za nas na kraju naporne sezone i prelaska u juniorsku konkurenciju, ističe Boban i dodaje:

Ponosan sam na njih i na ostale naše članove koji kako vidite ne zaostaju za njih dvoje, a to dokazuju iz turnira u turnir i čestitam im svima na ostvarenim uspjesima u ovoj godini. Zahvaljujem se svima koji su imali razumojevanja za nas i naše potrebe, roditeljima, nastavnicima, ravnateljima, sponzorima i suradnicima. Posebno se zahvaljujem načelniku Općine Posušje g. Anti Begiću, našim zlatnim sponzorima Euromaterijali, Markota Končar, Tiskari Olovka te suradnicima Fitness centru SportArts i Rehabilitacijskom centru Soleus. Sad nas očekuju pripreme za polaganje pojaseva do kraja godine, a nakon toga za naše natjecatelje novi ciklus priprema za natjecanja kojih će biti jako puno, zaključio je trener Petar Boban iz TKD Poskok Posušje.