Portugal osvojio premijerno izdanje Lige nacija

Portugal je osvojio prvo povijesno izdanje Lige nacija. U finalu na Dragau s 1:0 pobijedili su Nizozemce.

Prvu veliku opasnost vidjeli smo u 11. minuti kada je Fernandes pucao iz daljine, no Cillessen je bio na mjestu.

Nije to bila utakmica koja je obilovala prilikama, pa smo na novu čekali do 28. minuti kada je udarac Fontea glavom išao ravno u golmana Nizozemske. Samo dvije minute kasnije iz daljine je opet opalio Fernandes čiji udarac Cillessen ovog puta odbija u korner.

Probudili su se Nizozemci u nastavku, a zaprijetili su i prvi u nastavku, u 50. minuti preko Wijnalduma čiji udarac brani Rui Patricio. Ipak, vrlo brzo inicijativu su opet preuzeli Portugalci koji su u 60. minuti i poveli golom Guedesa s ruba šesnaesterca.

Nizozemci su sjajnu priliku za izjednačenje imali u 65. minuti kada Rui Patricio sjajno zaustavlja pokušaj Depaya. Nakon toga redali su napadi Koemanovih izabranika, no ono što nije zaustavila obrana domaćina, zaustavio je golman Portugala, piše Sport klub.

Portugalci su se okrenuli kontrama, u kojima se nisu najbolje snalazili, pa se rezultat nije mijenjao.