Porto s igračem manje izbacio Juventus, Haaland odveo Borussiju u četvrtfinale

Borussia Dortmund i Porto prvi su četvrtfinalisti ovosezonskog izdanja Lige prvaka.

Nijemci su u uzvratu odigrali 2-2 sa Sevillom i prošli zahvaljujući pobjedi 3-2 u prvom dvoboju, a Juventus je u 90 minuta nadoknadio zaostatak od 1-2 iz Porta, ali su gosti u produžetku izborili plasman dalje, iako su poraženi s 3-2.

Borussiju je u sedmo četvrtfinale Lige prvaka u klupskoj povijesti odveo Erling Haaland, koji je od pet pogodaka njemačke momčadi protiv Seville postigao četiri, a u uzvratu je bio strijelac oba gola.

Za vodstvo 1-0 pogodio je na asistenciju Reusa u 35. minuti, a nakon čitavog niza događaja, poništenog mu pogotka iz igre, naknadno dosuđenog kaznenog udarca i ponavljanja istoga nakon što ga je u prvom pokušaju promašio, Haaland je u 54. minuti postigao gol za 2-0.

En Neyri je u 69. minuti, također iz kaznenog udarca, smanjio zaostatak Seville.

Ivan Rakitić je za goste igrao tek od 86. minute i uspio je asistirati za izjednačujući pogodak koji je dvostruki strijelac En Nesyri postigao u šestoj minuti sučevog dodatka, javlja Hina.

Porto je u Torinu došao do vodstva u 19. minuti pogotkom Sergia Oliveire iz kaznenog udarca. U drugom poluvremenu domaća momčad je došla do preokreta golovima Federica Chiese, u 49. minuti je pogodio nogom na asistenciju Cristiana Ronalda, a u 63. minuti glavom na ubačaj Cuadrada.

Od 54. minute Porto je igrao s igračem manje, jer je Taremi zaradio dva žuta kartona u dvije minute. No, Portugalci su u produžetku prvi došli do pogotka, a strijelac je iz slobodnog udarca u 115. minuti ponovno bio Sergio Oliveira.

Zbog pravila više pogodaka u gostima Juventusu su za prolaz sada trebala dva pogotka, ali su postigli samo jedan, a za konačnih 3-2 i pirovu pobjedu strijelac je bio Rabiot.

Borussia i Porto će suparnike u četvrtfinalu saznati na ždrijebu u Nyonu 19. ožujka.

U srijedu su na rasporedu nove dvije uzvratne utakmice. Liverpool će u Budimpešti braniti prednost 2-0 iz prve utakmice protiv Leipziga odigrane na istom stadionu, a PSG će na Parku prinčeva braniti velikih 4-1 protiv Barcelone ostvarenih na Camp Nou.