Pongračić skrivio penal u porazu Wolfsburga, Bayern razbio Fortunu

Nogometaši Wolfsburga doživjeli su i drugi domaći poraz u nastavku natjecanja u njemačkoj Bundesligi, nakon što su u subotu na svom stadionu poraženi od Eintracht Frankfurta sa 1:2 (0:1), a gostujuće su momčadi slavile u četiri od prvih pet utakmica 29. kola.

Vukovima je loše krenulo već u 26. minuti, kad je dvostruki strijelac iz prošlog kola u pobjedi na gostovanju u Leverkusenu hrvatski branič Marin Pongračić srušio Portugalca Andrea Silvu u kaznenom prostoru i skrivio kazneni udarac, a za povlačenje suparnika je zaradio i žuti karton.

Silva je sam bio izvođač i doveo Eintracht u vodstvo, prenosi Gol.hr.

Domaći su na izjednačenje čekali do 58. minute, kad je nakon ubačaja Arnolda iz slobodnog udarca Mbabu glavom poslao loptu u mrežu. U 85. minuti gosti japanski veznjak Kamada iskoristio je rupu u domaćoj obrani i svojim drugim ovosezonskim pogotkom u Bundesligi donio sva tri boda Eintrachtu.

Uz Pongračića, kod Wolfsburga je u početnoj postavi bio i hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Obojica su odigrali cijelu utakmicu.

Schalke nastavio niz poraza

Niz poraza nastavio je i Schalke. Momčad iz Gelsenkirchena je na svom stadionu poražena od Werdera sa 0:1, što je četvrti uzastopni poraz Schalkea koji za pobjedu u Bundesligi ne zna već 11 utakmica zaredom. Werderu je važna tri boda donio pogodak Bittencourta u 32. minuti, postignut snažnim i preciznim udarcem s više od 20 metara.

Minimalnu gostujuću pobjedu ostvario je i Hoffenheim. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Bebou u 43. minuti, s time da je Zuber u 27. minuti propustio realizirati kazneni udarac za goste. U momčadi Hoffenheima i dalje nema ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića.

Jedinu domaću pobjedu ostvarila je Hertha, koja je na berlinskom Olimpijskom stadionu svladala Augsburg sa 2:0. Dilrosun je doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, a pobjedu Herthe, treću u četiri utakmice nastvaka prvenstva, potvrdio je Piatek u trećoj minuti sučevog dodatka.

Bayern razbio Fortunu

Bavarci su nastavili pobjedničku seriju. U 29. kolu Bundeslige na svojoj Alianz areni razbili su Fortunu iz Dieseldorfa s rezultatom 5:0.

Poveli su preko autogola Jorgensena u 15. minuti. Potom je na 2:0 povisio Pavard u 29. minuti, a u 43. minuti Lewandowski na 3:0.

Lewanodwski je svojim drugim pogotkom (50′)  i četvrti put probušio mrežu Fortunu, a konačan rezultat postavio je Davies u 52. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru u 62. minuti umjesto Comana.