Polufinale Kupa BiH: Široki nemoćan protiv favorizirane Igokee

Košarkaši Igokee prvi su finalisti Kupa BiH koji nosi naziv po nekadašnjem košarkašu Mirzi Delibašiću. Oni u su prvom polufinalnom susretu svladali momčadi Širokog s rezultatom 84:64.

Ovo je drugi poraz Širokobriježana u istom tjednu od momčadi iz Laktašima koja je i sudionik prve ABA lige. Nakon što su u utorak poraženi u zaostaloj prvenstvenoj utakmici (86:70), Igokea je bila bolja i u polufinalu Kupa.

Utakmicu koja se igrala u dvorani Sparsa u Sarajevu puno bolje su otvorili Širokobriježani. U prvoj četvrtini imali su uvodnu seriju od 7:1, a tijekom četvrtine njihova prednost je otišla i na plus 11 (17:6).

Četvrtina se završila s rezultatom 18:12 za momčad s Pecare i tada je izgledalo kako bi Široki mogao biti puno neugodniji u ovoj utakmici nego u utakmici odigranoj u utorak.

Ipak favorizirana momčad iz Laktaša se u drugoj četvrtini budi i uvjerljivo ju dobiva s 26:15 predvođena sjajnim Đorđom Gagićem, pa se na poluvrijeme otišlo s predonošću Igokee s rezultatom 38:33.

Treća dionica nije donijela ništa novo, Široki se dosta mučio u napadu, što je stvaralo veliku nervozu zbog čega je i nekoliko igrača bilo opterećeno s osobnim pogreškama. Prednost Igokee je samo rasla, a Široki se nije uspijevao ozbiljnije suprotstaviti.

Bivši hrvatski reprezentativac Marko Tomas u akciji protiv Josipa Naletilića i Filipa Kraljevića

Nakon ove dionice rezultat je glasio 61:47 za Igokeu.

Široki nije mogao ništa ozbiljnije napraviti niti u posljednoj dionici, koja je također otišla na stranu Igokee i koja je na kraju dosegnula i velikih plus 20 razlike.

Presudila je veća svježina odnosno širi roster koji momčad iz Republike Srpske ima pa Široki neće imati u ovoj sezoni prigodu osvojiti svoj jubilarni 10. naslov pobjednika Kupa BiH.

Najbolji kod Širokog bili su braća Drežnjak, dok njihovi ostali suigrači nisu bili tako raspoloženi. Dario je postigao 18 koševa (šest skokova), a Mateo je postigao 16 koševa (5 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene lopte).

Momčad iz Laktaša imala je više svježine i širi roster

Najbolji kod Igokee bili su Đorđe Gagić sa 14 koševa (6 skokova) i Jakov Mustapić (5 skokova i 2 asistencije).

Drugi finalist bit će poznat nakon utakmice između domaćina završnice Kupa KK Spars Realwaya i KK Leotara.