Poljska slavila nad Saudijskom Arabijom, Lewandovski napokon zabio na SP

Poljska je u drugom kolu skupine C Svjetskog prvenstva svladala Saudijsku Arabiju 2:0.

Golove su zabili Piotr Zielinski i Robert Lewandowski, kojemu je to prvi pogodak na svjetskim prvenstvima.

Poljaci su tako barem privremeno zasjeli na prvo mjesto grupe s četiri boda, dok su Saudijci ostali na tri osvojena protiv Argentine.

Lewandowski i Zielinski kreirali gol Poljaka

Saudijska Arabija igrala je bolje većim dijelom prvog poluvremena, ali nije stvorila mnogo prilika. Najbolji pokušaj imao je Kanno u 13. minuti. Pucao je pod gredu, a Szczesny je to prebacio u korner. Poljaci su odgovorili u 26. minuti, kada je Milikov udarac poslije ubačaja iz kuta očistio Al Shehri.

Saudijci su se unatoč boljoj igri našli u zaostatku od 39. minute. Lewandowski je pokupio jednu prizemnu loptu prije saudijskog vratara i odigrao povratno dodavanje za Zielinskog, koji je silovitim udarcem pogodio za vodstvo Poljaka.

Do kraja prvog dijela Saudijska Arabija imala je veliku priliku za poravnanje nakon što je brazilski sudac Sampaio dosudio kazneni udarac. Pregledao je VAR snimku duela Bielika i Al Shehrija i odlučio se za najstrožu kaznu. Ipak, Szczesny je obranio udarac Al Dawsaryja, a nakon toga i Al Breika, koji je prvi natrčao na loptu.

Festival promašaja u drugom poluvremenu, Lewandowski iskoristio grešku

Nogometaši Saudijske Arabije nastavili su s pritiskom i u drugom dijelu. Nizali su prilike, a posebno izrazitu promašio je Al Dawsary u 55. minuti. Szczesny je još jednom izašao kao pobjednik u duelu s njim, ovaj puta obranio mu je čisti zicer. Pet minuta kasnije je Al Buraikan iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Poljaci su to zamalo kaznili. Prvo je u 63. minuti Milik glavom uzdrmao gredu poslije ubačaja s lijeve strane, da bi svega tri minute poslije Lewandowski pogodio vratnicu nakon što je još jednom stigao do dodavanja prije saudijskog vratara Al Owaisa.

I kad su se Saudijci potpuno otvorili kako bi pokušali doći do poravnanja, na drugom kraju terena potkrala im se velika greška. Al Malki je izgubio loptu na 16 metara od svog gola, a Lewandowski ju je pokupio i bez problema zabio svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima.