Pogledajte kako je nesretni Lukaku dvije minute prije kraja izbacio Inter iz Europe

U dramatičnom raspletu skupine B nogometne Lige prvaka plasman u osminu finala izborili su Real Madrid i Borussia Moenchengladbach, Šahtar seli u Europsku ligu, dok je Inter završio svoju europsku priču za ovu sezonu.

Uoči posljednjih 90 minuta sve četiri momčadi iz skupine B mogle su do osmine finala, a na koncu radovali su se nogometaši Real Madrid koji su pobijedili Borussiju 2:0, ali i Nijemci unatoč porazu.

Borussiji su pomogli Inter i Šahtar odigravši na San Siru bez pogodaka. Da je netko na San Siru zabio, išao bi dalje, ovako Borussija prvi put u svojoj povijesti prolazi u osminu finala. Šahtar za utjehu prelazi u Europsku ligu, dok je Inter ostao bez osmine finala treću sezonu uzastopce.

Dvije minute prije kraja Inter je bio blizu golu koji ga je vodio u osminu finala. Nakon kornera najviši je bio Alexis Sanchez koji je snažno šutirao glavom. Lopta bi vrlo vjerojatno završila u mreži i bio bi to gol koji bi Inter odveo među 16 najboljih klubova Europe.

No nesretni Romelu Lukaku se našao na putanji lopte prema mreži i obranio je Sanchezu šut te tako izbacio Inter ne samo iz Lige prvaka nego i Europa lige.