Pogledajte kako je Jakirovićeva Rijeka ‘razmontirala’ Istru

U susretu trećeg kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pred 4.800 gledatelja pobijedila Istru 1961 sa 6-0 postigavši drugi susret u nizu šest golova.

Nakon što je u četvrtak u kvalifikacijama Konferencijske lige deklasirala kosovski Dukagjini sa 6-1, momčad Sergeja Jakorovića je bila još uvjerljivija u “Derbyju della Učka“. Protiv susjeda s druge strane Učke slavila je sa čak 6-0.

Rijeka je u svibnju 2019. na gostovanju pobijedila Istru sa 7-0 nanijevši Puljanima najteži poraz u HNL-u. Ovoga puta je pred svojim navijačima zabila tek pogodak manje.

Gosti su se dobro držali pola sata, a no potom su se “raspali” i Rijeka je od 34. do 45. minute zabila tri gola. Strijelci su bili Franjo Ivanović (34), Lindon Selahi (44) i Marco Pašalić (45+1).

U nastavku susreta golove su zabili Bruno Goda (58), te ponovo Ivanović (61), koji je u posljednja dva susreta zabio čak pet golova, a šesti je dodao Alen Grgić (81).