Pogledajte kako je Barca sretnim golom i penalom u 93. minuti slavila u Las Palmasu

U posljednjem susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Las Palmas s 2-1 golom Ilkayja Gundogana iz jedanaesterca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona se ovom pobjedom probila na treće mjesto sa sedam bodova manje od vodećeg dvojca Real Madrida i Girone.

Domaćin je poveo već u 12. minuti golom marokanskog napadača Munira El Haddadija. Sandro Ramirez je odlično ubacio s desne strane, a El Haddadi spretno pogodio ispred Inakija Pene. Zanimljivo, obojica Las Palmasovih igrača su tijekom karijere igrala za katalonski sastav. Sandro je igrao za mladu Barcinu momčad, a od 2014. do 2016. i za seniorski sastav, dok je El Haddadi bio Barcelonin igrač od 2014. do 2018. godine, ali je veći dio vremena provao na posudbama u Valenciji i Alavesu, piše Hina.

U 29. minuti među strijelce se mogao upisati i Sandro, no njegov udarac je završio u okviru gola. Gosti su uspjeli izjednačiti u 56. minuti golom Ferrana Torresa kojem se lopta sretno odbila, a on lijepo pogodio. U završnici susreta gosti su pritisnuli i kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Barcelona je došla do pobjede.

Joao Felix je odlično pucao, Alvaro Valles je obranio, no lopta se odbila do Gundogana koji je glavom mogao zabiti u prazna vrata, no gurnuo ga je Daley Sinkgraven. Za suca Pabla Gonzaleza nije bilo dvojbe. Dosudio je kazneni udarac i pokazao crveni karton nizozemskom braniču. Gundogan je bio siguran za 2-1 i pobjedu gostiju.

Dodajmo kako je za goste od 79. minute zagrao 18-godišnji Brazilac Vitor Roque koji je u Barcu stigao koncem prosinca iz Atletico Paranaensea.