Podjela bodova i golijada u derbiju u Mostaru

HŠK Zrinjski i FK Sarajevo remizirali su rezultatom 2:2 u derbiju punom uzbuđenja igranom u Mostaru.

Nakon neočekivanog poraza od Zvijezde u prošlom kolu, Zrinjski je u ovom susretu remizirao sa Sarajevom na svojem travnjaku iako je dugo držao vodstvo.

Od samog početka uspostavljen je jak tempo i s obje strane išlo se na pogodak. Nakon odličnog ubačaja u 5. minuti Veselinović prvi dolazi do lopte, ali pogađa vratnicu.

Plemići su do vodstva došli u 11. minuti kada je Todorović poslao sjajnu povratnu loptu za Bilbiju koji ju je precizno pospremio u gol u svom 100. nastupu u dresu s lentom.

Bilbija se u 32. minuti našao u stopostotnoj prilici sam pred Kovačevićem, ali se u ključnom trenutku okliznuo i nije uspio uputiti udarac.

Sarajevo je do izjednačenja došlo nakon pogreške obrane domaćih. Prvo Jakovljević nije dobro reagirao, a potom je Barišić morao srušiti Ahmetovića u svojem šesnaestercu i sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je realizirao Velkoski.

Novi prekid bio je dovoljan da Bordo momčad preokrene rezultat.

Katastrofalno je reagirao Brkić nakon izvođenja udarca iz kuta i Adukor je s lakoćom ubacio za 1:2.

Deset minuta kasnije dosuđen je novi jedanaesterac na susretu, ovog puta za domaćine. Crveni karton zaradio je Mujakić, a sudac Bjelica pokazao je na 11 metara.

Zrinjski je preko Bilbije došao do izjednačenja.

HŠK Zrinjski: Brkić, Barišić, Todorović, Rugašević, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Veselinović, Kadušić, Bilbija.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Šišić, Mujakić, Adukor, Halilović, Kurdić, Dupovac.