Počela Liga Hercegovine: Turčinovići, Potok i Rudnik upisali pobjede

Sinoć je na terenu Srednje strukovne škole u Livnu počela završnica Malonogometne lige mjesnih zajednica Hercegovine koja se igra od 20. do 26. kolovoza.

Domaća ekipa Potoka (Livno) u 19:00 sati je otvorila natjecanje protiv ekipe Jezerani iz Tomislavgrada. Domaćini su bili uvjerljivi te slavili s visokih 5:1.

U drugoj utakmici snage su odmjerili Turčinovići i Stolac. Predstavnici Općine Široki Brijeg ekipa MZ Turčinovići startali su pobjedom. Turčinovići su pobijedili ekipu Stoca rezultatom 4:3, nakon što su gubili 3:1, i u samo sedam minuta preokrenuli rezultat u svoju korist.

Turčinovići su uz veliku podršku navijača stigli do pobjede koja im otvara put u poluzavršnicu Lige. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1. Povela je ekipa Stoca pogotkom Marka Raguža u 10. minuti da bi Ivan Bubalo Bekić izjednačio rezultat već u 12. minuti. Početak drugog poluvremena pripao je ekipi Stoca koji su golovima Marka Raguža u 23. i Bojana Perića u 25. minuti poveli 3:1.  To je bio znak Turčinovićima da krenu na sve ili ništa. Isplatilo se.  Već u 30. minuti Ivan Bubalo Bekić smanjuje na 3:2, da bi Stanko Bubalo u 33. minuti izjednačio rezultat na 3:3. Pobjedu predstavnicima Širokog Brijega ekipi Turčinovića donio je Ante Bubalo snažnim udarcem s nekih 10-ak metara za konačnih 4:3. Slijedeću utakmicu ekipa Turčinovića igra u srijedu protiv predstavnika Općine Tomislavgrad.

Zadnja utakmica koja je igrana u 21:00 sat između Rastovače iz Posušja i ekipe Rudnik iz Mostara završila je pobjedom Mostaraca, Mostarci su slavili rezultatom od 3:1.