Pobjedom u Koprivnici, Dinamo po 20. put postao prvak Hrvatske

Dinamo je pobjedom kod Slaven Belupa 1:0 u 29. kolu HNL-a osigurao 20. naslov prvaka Hrvatske od samostalnosti.

U Koprivnici nije bilo Bad Blue Boysa jer su ranije najavili da neće na gostovanje budući da je Veliki petak.

Momčad Nenada Bjelice pobijedila je golom Amera Gojaka iz 48. minute i šest kola prije kraja Modri su i matematički nedostižni drugoplasiranoj Rijeci, prenosi Index.hr.

Bjelica rotirao sastav i pogodio

Bjelica je u Koprivnici počeo bez prvotimaca Dilavera, Theophilea-Catherinea, Leovca, Stojanovića, Šunjića, Ademija, Olma i Hajrovića, no Dinamova kvaliteta je tolika da si takav luksuz može dozvoliti.

Slaven se, bez devetorice igrača, orijentirao na obranu i oprezniji stav pa u prvih 45 minuta nismo vidjeli previše od nogometa.

U 24. minuti Filipović lijepo brani udarac Gojaka, a u 44. Petković izlazi sam na golmana Farmaceuta. Filipović sjajnom obranom spašava svoju mrežu.

Gojak zabio gol za naslov prvaka na majstoriju Petkovića

Bjelica reagira na poluvremenu, uvodi Olma umjesto Majera, da bi u 48. minuti Amer Gojak zabio za vodstvo. Petković ga je lijepo poslužio, Gojak je s desetak metara pogodio za vodstvo gostiju.

U 54. Dani Olmo puca s 20 metara iskosa, lopta udara u stativu. Domaćin je bio posve bezopasan u periodu nakon primljenog gola, jedini impuls unio im je Menalo, igrač na posudbi iz Dinama.

Modri su rutinski priveli utakmicu kraju i zasluženo pobijedili te na kraju osvojili naslov prvaka Hrvatske. Dinamo je aktivan još u Kupu, gdje sljedeći tjedan igra protiv Osijeka u polufinalu na Maksimiru.

Pogledajte veliko slavlje iz svlačionice raspjevanih Dinamovaca.