Pobjedom nad Hajdukom Rijeka došla na vrh ljestvice

U derbi utakmici 11. kola HNL-a nogometaši Rijeke su na svojoj Rujevici pobijedili Hajduk 1-0 (0-0) što im je ujedno donijelo dolazak na vrh ljestvice.

Jedini pogodak postigao je Niko Janković u 63. minuti iz jedanaesterca te je sada Rijeka vodeća s 22 boda.

Hajduk ima 21 bod.

Treći je Dinamo kojem je ovakav rezultat itekako odgovarao. Dinamo je trenutačno na 16 bodova, ali ima i dvije utakmice manje.

Hajduk je energično otvorio utakmicu na Rujevici. Pritisnuo je domaćina i imao prvu veliku priliku, ali je u četvrtoj minuti Melnjak glavom pogodio okvir vrata.

Nakon uvodnih deset minuta u kojima su Splićani djelomično iznenadili Rijeku počeo je dominirati domaći sastav. Najzapaženiji igrač Rijeke bio je Marko Pjaca koji je dva puta zaprijetio vodećoj momčadi lige, a u uvodnih pola sata jednom je pokušao i Pašalić.

Ranije tijekom subote nogometaši Osijeka ostvarili su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone, na domaćem terenu svladali su Rudeš s 3-0 (1-0). U nadoknadi prvog dijela strijelac prvog gola je bio Ramon Mierez. U 80. minuti pogodio je Ivan Fiolić za 2-0, dok je konačnih 3-0 postavio Darko Nejašmić u 95. minuti.

Time je Osijek prekinuo negativan niz od pet ligaških utakmica bez pobjede. Prije ovog slavlja Osječani su imali dva remija i tri poraza. Bila je ovo ujedno prva utakmica Osijeka bez dosadašnjeg trenera Stjepana Tomasa koji je morao otići uslijed loših rezultata. Domaćina je vodio privremeni trener Ivo Smoje.

Kolo će završiti u nedjelju utakmicama Lokomotiva – Gorica od 15 sati te Dinamo – Istra 1961 od 17.15 sati, prenosi Hina.