Pobjedom nad Drinom, Široki se izdvojio na vrhu ljestvice

U posljednjem susretu 13. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je bez problema upisao novu pobjedu, ovog puta protiv Drine (3:1) te se izdvojio na vrhu ljestvice.

Dvjestotinjak gledatelja na Pecari u prvom poluvremenu nije moglo uživati u lijepoj igri, iako je Mihaljević već na samom početku susreta mogao donijeti rano vodstvo Širokom Brijegu. Sredinom poluvremena Drina je imala svoju najbolju priliku, no vratar Soldo obranio je odličan udarac Rustemovića.

U 39. minuti Wagner donosi vodstvo Širokom. Mihaljević je pucao iskosa, vratar Maksimović brani, lopta se odbila na desetak metara do Wagnera koji bez problema loptu šalje u mrežu.

U nastavku susreta nešto bolji i razigraniji Široki, a već u 47. minuti Josip Ćorluka je udvostručio vodstvo Širokog. ‘Plavo-bijeli’ su u nastavku podignuli ritam te su imali nekoliko izglednih šansi, a samo pitanje vremena je bilo kada će ‘pasti’ novi pogodak.

Sjajni Brazilac Wagner u 77. minuti, na ubačaj Zakarića, glavom s pet metara matira vratara Maksimovića te postiže svoj drugi pogodak na utakmici, a 93. u Premijer ligi BiH.

U posljednjim trenucima susreta, Kostić postiže počasni pogodak za Drinu, nakon greške Pandže u obrani.

U 14. kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuju Slaviju.

16. MLADOST 13 1 3 9 5:21 6

nk_siroki_brijeg_fk_drina_1 nk_siroki_brijeg_fk_drina_2 nk_siroki_brijeg_fk_drina_3 nk_siroki_brijeg_fk_drina_4 nk_siroki_brijeg_fk_drina_5 nk_siroki_brijeg_fk_drina_6 nk_siroki_brijeg_fk_drina_7 nk_siroki_brijeg_fk_drina_8 nk_siroki_brijeg_fk_drina_9 nk_siroki_brijeg_fk_drina_10 nk_siroki_brijeg_fk_drina_11 nk_siroki_brijeg_fk_drina_12 nk_siroki_brijeg_fk_drina_13

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE:

90′ – GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Nako greške Pandže, Kostić postiže pogodak za Drinu.

88′ – Korner za Drinu.

83′ – Slavko Brekalo požutio kod Širokog.

77′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Wagner postiže drugi svoj pogodak. Zakrić je ubacio, a sjajni Brazilac matira Maksimovića.

74′ – Odlična prilika za Široki iz kornera, glvom je pucao Zakric ali Pehar nije uspio spremiti loptu u mrežu Drine

73′ – Proboj Markovića do ruba šesternerca ali, nema nitko da preuzme loptu.

70′ – Korner za Široki.

66′ – Zakarić imao priliku iz kontre ali u posljednji trenutak gostujući branič mu je uklizao.

65′ – Dvostruka izmjena kod Drine

62′ – Izmjena u momčadi Širokog izašao Mihaljević, a ušao Pehar.

59. – Kožulj puca s ruba šestnerca ali gostujući vratar brani bez problema.

58′ – Kožulj puca unutar šesnesterca vratar uz manje poteskoce brani mrežu Drine.

56′ – Mihaljević se sam nasao unutar 5 metara licem u lice s gostujućim vratarem, no Maksinović brani nemoguce.

55′ – Žuti karton za Dinu Ćorića.

53′ – Mihaljević puca glavom s 5 metara prema vratima Drine, gostujući vratar skida loptu s crte.

52′ – Izmjena kod Širokog: izašao je Ćorluka ušao je Peko Ivan.

48′ – Žuti karton Josip Ćorluka.

47′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Ćorluka udvostručuje vodstvo Širokog.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, Drina je krenula s centra. Nije bilo promjena igračkog kadra

45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44′ – Jako dobar pokušaj Zakrića prema vratima Drine, ali samo korner za Široki.

39′ – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!  Wagner lijepo sprema u mrežu Drine nakon što je prethodno vratar Drine obranio Zakarićev udarac glavom.

34′ – Posjed lopte je na strani Širokog, ali bez  kvalitetne završnice.

32′ – Korner za Široki koji izvodi Zakarić.

30′ – Slobodan udarac za Široki pred vratima Drine, ali loš pokušaj Kožulja.

27′ – Ćorić šutira prema vratim Drine, ali lopta ide preko gola.

25′ – Skupilo se 50-tak Škripara koji neumorno bodre Široki od početka utakmice.

17′ – Gužva je u kaznenom prostoru Drine, Široki Brijeg je izveo tri kornera za redom, ali bez konkretne završnice.

16′ – Prekršaj nad Mihaljevićem. Korner za Široki.

15′ – Korner za Široki koji izvodi Kožulj.

13′ – Zakarić prema vratima Drine, ali neuspješno.

8′ – Odlična prilika za Široki, Mihaljević proboa driblati prema vratima Drine. Korner za Široki koji izvodi Zakarić.

6′ – Wagner dodaje prema Mihaljeviću koji to ne zna iskoristiti.

2′ – Ubacivanje u šesnaesterac Drine, Mihaljević pravi prekršaj u napadu.

1′ –  Utakmica je počela pred 200 gledatelja, Široki je prvi krenuo s centra.