Pobjeda košarkaša BiH nad Mađarskom, u polufinalu protiv Izraela

Košarkaška reprezentacija BiH pobijedila je reprezentaciju Mađarske sa 103:78 u susretu posljednjeg, trećeg kola turnira pretkvalifikacija za Olimpijske igre.

Košarkaši BiH su upisali drugu pobjedu na turniru u Gliwicama u Poljskoj, čime su osvojili drugo mjesto u grupi te izborili plasman u polufinale pretkvalifikacija.

Tijekom cijele utakmice izabranici Adissa Bećiragića su dominirali, a već u prvim minutama su došli do veće prednosti. I u nastavku meča BiH nije posustajala pa je i prednost rasla i već nakon osam minuta iznosila je dvadeset golova.

Musa je meč završio sa 26 pogodaka, Alibegović je postigao 14, a Nurkić 12 uz 10 skokova.

Kod Mađarske je s 21 ubačajem najbolji bio Perl.

U prvom meču u ovoj grupi Poljska je pobijedila Portugal sa 78:65 i s maksimalnim učinkom završila grupnu fazu.

BiH će u polufinalu igrati s pobjednikom B-grupe, reprezentacijom Izraela, a Poljska protiv Estonije. Susreti polufinala igraju se 18. kolovoza u Gliwicama, prenosi Fena.