Pobjeda kadeta i remi pionira Širokog Brijega u Tuzli

Pored seniora ovog vikenda sa svojim prvenstvenim natjecanjima krenuli su još pioniri i kadeti, a mlade nade Širokog Brijega bile su poprilično uspješne na Tušnju, jer su kadeti s visokih 3:0 svladali Slobodu, dok su pioniri odigrali neodlučenih 2:2.

Prvi su na teren izišli pioniri, a Sloboda je u zanimljivom susretu povela golom Ajdina Mujkića u 25. minuti. Širokobriježani su u nastavku kreirali preokret, te golovima Josipa Planinića u 46. i Petra Šetke u 52. minuti stigli do prednosti 2:1 da bi na kraju završilo s neodlučenih 2:2 pošto je Dženit Hajdarević u 66. minuti zabio taj izjednačujući zgoditak.

Kadeti Širokog Brijega su bili uvjerljivi, a u pobjedi 3:0 pogotke su ugradili Toni Anić u 32., Mate Pirić u 39. i Andrija Drljo u 70. minuti.

Dodajmo kako preostala dva hercegovačka premijerligaša nisu ni izbliza bili tako uspješni. Dapače, propisno su se osramotili i Zrinjski i GOŠK u utakmicama sa sarajevskim premijerligašima. Pioniri Zrinjskog kući su izgubili 3:0, a kadeti 4:0 od vršnjaka Sarajeva, dok je Željezničar u Gabeli bio bolji od GOŠK-a sa 4:1 u srazu kadeta, te sa čak 10:0 (6 golova je zabio Din Ćutahija) u utakmici pionirskih sastava ovih dvaju klubova.

U 17

TUZLA – Stadion Tušanj. Gledatelja: 100. Sudac: Ilija Živković (Orašje). Utakmica 1. Kola: Sloboda – Široki Brijeg 0:3 (0:2). Strijelci: 0:1 Anić (32), 0:2 Pirić (39), 0:3 Drljo (70).

SLOBODA

Balić, Muratović (od 70. Beganović), Osmić, Musić, Bektić, Hasandžiković, Mulahamzić (od 55. Alić), Trakić (od 60. Tursunović), Hukić (od 64. Divković), Kovačević, Đulić (od 41. Omerović).

ŠIROKI BRIJEG

Zovko, Martić, Lasić, Brkić, Brekalo (od 48. Drljo), Anić (od 55. Jurić), Pirić (od 73. Salavarda), Miletić (od 64. Tadić), Ilinković, Mustapić, Lukić (od 73. Zadro).

U 15

TUZLA – Stadion Tušanj. Gledatelja: 80. Sudac: Darko Gedžić (Brčko). Utakmica 1. Kola: Sloboda – Široki Brijeg 2:2 (1:0). Strijelci: 1:0 Mujkić (25), 1:1 Planinić (46), 1:2 Šetka (52), 2:2 Hajdarević (66).