Pobjeda Ćorića, poraz Konjuh u Roland Garrosu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić izborio je 2. kolo grand slam turnira Roland Garros pobjedom nad 22-nositeljem Nijemcem Phillipom Kohlschreiberom 6-3, 3-6, 6-3, 6-4 za dva sata i 40 minuta igre.

Bio je to četvrti meč između Borne (ATP 40.) i 24. igrača svijeta Kohlschreibera, koji je dobio njihova prva dva međusobna dvoboja, a Ćorić je slavio lani u Marrakeschu.

Ćorić je odigrao sjajan dvoboj protiv vrlo neugodnog tenisača, koji je bio jedan od najtežih protivnika kojeg je uopće mogao dobiti u 1. kolu.

Ćorić je u cijelom meču izgubio samo jedan svoj servis, imao je 10 aseva, a dvoboj je završio s 14 winnera više i osam neprisiljenih pogrešaka manje od Nijemca.

Borna je dobru igru u prvom setu okrunio “breakom” za 4-2 što mu je bilo dovoljno da povede s 1-0 u setovima. U drugom setu bolje je zaigrao Nijemac, koji koristi priliku u osmog gemu kada oduzima Ćorićev servis, a zatim ga svojim servisom potvrđuje za izjednačenje. I u trećem setu je samo jedan jedini “break” bio dovoljan za dobitak seta, a napravio ga je Borna za vodstvo od 3-1.

Ćorić je dobru igru iz trećeg seta okrunio novim oduzimanjem servisa već u prvom gemu četvrtoga seta, a tu prednost je uspio održati do samog kraja, iskoristivši drugu meč-loptu. Mladi Zagrepčanin u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja Australca Matta Ebdena i Talijana Tomasa Fabbiana.

Ana Konjuh je doživjela težak poraz od Carle Suarez Navarro osvojivši samo jedan gem u cijelome meču!