Plemići iskoristili greške Slobode i stigli do pobjede

Zrinjski je u 16. kolu Premijer lige BiH dočekao tuzlansku Slobodu i na kraju je ostvario lagan trijumf rezultatom 2:0.

Aktuelni prvak je iskoristio greške tuzlanskog tima i na kraju je zasluženo stigao do tri boda u ovom duelu.

Todorović je prvi prijetio golu Slobode, ali njegov udarac u osmoj minuti odlazi pored gola. Uzvratili su Tuzlaci u 13. minuti. Mladi Omerović se našao u odličnoj prilici, šutirao je, ali Pirić odlično brani.

Zrinjski je do vodstva stigao u 16. minuti. Nakon kornera najviši u skoku je Barišić, lopta prolazi kroz noge Jahiću koji je bio na gol-liniji i odlazi u mrežu za prednost domaćeg tima od 1:0.

Nakon gola Plemići nastavljaju sa napadima. U 20. minuti Filipović je uzdrmao prečku, imali su još nekoliko opasnih napada, a potom se utakmica umirila.

Tek u finišu prvog dijela ekipa Blaža Sliškovića stvara još jednu veliku šansu, ali je Muminović zaustavio udarac Bilbije i na odmor se otišlo sa minimalnih 1:0.

Golman Slobode je i u nastavku meča sa nekoliko sjajnih odbrana zaustavljao domaće, ali u 64. minuti nije ništa mogao napraviti. Ponovo je odbrana tuzlanskog tima izgledala amaterski, a ovog puta Katanec pogađa za sigurnih 2:0.

Posebo je opasan za goste bio Nemanja Bilbija. Međutim, njega danas nije htio gol i Muminović mu je danas skinuo apsolutno sve. Do kraja je ostalo 2:0 i Zrinjski je stigao do važne pobjede u borbi za vrh tabele.