PLBIH: Pobjede Krupe, Sarajeva i Slobode

Krupa je u okviru trećeg kola Premijer lige BiH dočekala Olimpik, a susret je završen pobjedom domaćina 1:0.

Ubačaj s desne strane u 57. minuti dobro je iskoristio Nikolić i postigao pogodak koji će se pokazati presudnim.

Nogometaši Sarajeva su na svom terenu s minimalnih 1:0 uspjeli pobijediti Tuzlu City. Rahmanović je u 35. minuti sjajno asistirao za Ahmetovića koji je zakucao loptu u mrežu gostiju.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao iako su gosti ostavili bolji dojam. Prijetili su veći dio utakmice, imali nekoliko dobrih prilika, ali se iz Sarajeva vraćaju bez bodova.

Nogometaši Slobode stigli su do prve pobjede u ovoj sezoni nakon što su s 3:0 svladali Mladost. Golove su postigli Husejinović, Predragović i Ristić.

Treba napomenuti i kako su gosti od 37. minute igrali s igračem manje nakon što je Alić dobio drugi žuti odnosno crveni karton.