Play off Lige prvaka: Lovren skrivio penal, a Kramarić ga promašio!

Odigrano je prvih pet utakmica posljednjeg pretkola Lige prvaka.

U najzanimljivijoj utakmici dana Liverpool je došao do važne pobjede u gostima kod Hoffenheima, iako je pitanje kako bi utakmica završila da je pri rezultatu 0:0 Andrej Kramarić realizirao najstrožu kaznu za domaćine.

APOEL i Qarabag došli su do pobjeda na domaćem travnjaku, CSKA je slavio u gostima.

Umro je Hoffenheim od ljepote. Bundesligaš je u playoffu Lige prvaka, na posljednjoj stepenici pred natjecanje u skupinama, na svom travnjaku dobrim dijelom dvoboja protiv Liverpoola imao potpunu dominaciju, da bi na kraju doživio poraz kojim su šanse njemačkom klubu za nastup u Ligi prvaka poprilično smanjene, javlja Sportnet.hr.

Krasnom kombinatorikom Hoffenheim je većim dijelom prvog poluvremena držao Liverpool na konopcima. Prihvatio je trener Redsa Jürgen Klopp takvu igru, prepoznao je prilike u nesigurnoj Hoffenheimovoj obrani pa se Liverpool fokusirao na kontranapade.

Iako je igru i loptu u nogama imao njemački predstavnik, prvi je priprijetio Liverpool. Mane u osmoj minuti izlazi pred Baumanna, dobro puca iz poprilično teškog kuta, ali siguran je bio domaći vratar.

Ni tri minute kasnije priliku iz snova dobio je Hoffenheim. Neugodni Gnabry fintom je prevario Dejana Lovrena, gurnuo mu loptu kroz noge nakon čega ga nespretni hrvatski branič ruši, sudac Kuipers pokazuje na bijelu točku.

Najbolji izvođač penala kod domaćeg sastava je Andrej Kramarić, ali hrvatski napadač je zakazao. Preslabo je izveo jedanaesterac, Mignolet mu je pročitao namjeru i lagano obranio udarac.

Pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da je Kramarić zabio, a prava je šteta što se to dogodilo upravo njemu jer je igrom i zalaganjem zaslužio odličnu ocjenu. Trudio se u napadu, a mandžukićevski se konstantno vraćao i u obranu.

Upozorio je Salah domaće nogometaše kako će se pogreške Hoffenheimove obrane kažnjavati. Kapetan Vogt je na centru izgubio loptu, Egipćanin se sjurio prema Baumannu, ali šalje loptu malo kraj gola. Iako je Hoffenheim imao više od igre nogometna karma nadaleko je poznata – ne zabiješ li očekuj kaznu.

Kazna je stigla nakon nešto više od pola sata igre. Sane je prošao kraj nekoliko Hoffenheimovih igrača kao da ih nema, morao ga je rušiti Bičakčić u opasnoj zoni, mladi Alexander-Arnold vrhunski izvodi slobodnjak s nekih 25 metara i zabija svoj prvijenac u dresu Liverpoola.

Šokirao je domaće primljeni gol, no brzo su se probudili. U završnici prvog dijela Gnabry je sam izbio pred Mignoleta, ali njegov pokušaj brani odlični vratar Redsa, na odbijancu je bio Wagner, ali pogađa vratnicu, lopta izlazi u gol-aut. Imao je i Lovren priliku na isteku prvog poluvremena, glavom je odlično tukao nakon kornera s lijeve strane, ali lopta odlazi malo pokraj lijeve vratnice.

I drugo je poluvrijeme dobro otvorio Hoffenheim, ali konkretnije prilike su izostale. Liverpool je čekao šansu za drugi čavao u Hoffenheimovu lijesu, nakon što Salah i Lovren nisu uspjeli u vlastitu je mrežu prsima loptu poslao Nordtveit za 2:0 gostiju.

Bacio je Nagelsmann sve u napad, u igru je ubacio Utha umjesto Gnabryja – i pogodio. Igrala se 87. minuta, Lovren je zakasnio s postavljanjem ofsajd-zamke, Uth sjajno prsima prima loptu i silovito ljevicom pogađa donji desni kut Liverpoolovog gola za tračak nade pred uzvrat. Mogao je Hubner zabiti za 2:2 u sudačkoj nadoknadi, ali nakon odličnog ubačaja sjajnog Demirbaya neometan loptu glavom šalje malo preko gola.

Puno je manje uzbuđenja bilo u Bakuu gdje je Qarabag ugostio FC Kopenhagen. Danci su tek sporadično dolazili blizu Šehićevog gola, ali domaći vratar nije imao previše posla.

Domaći su ipak nešto i pokušavali stvoriti prema naprijed, a prednost pred uzvrat donio im je mladi Mahir Madatov, zabivši jedini pogodak na susretu u 25. minuti. Bila je to brza kontra Qarabaga koju je udarcem s više od 20 metara pokušao završiti Ndlovu, lopta se od vratnice odbija do Madatova, koji lagano zabija za konačnih 1:0.

Ciparski APOEL na svojem je stadionu došao do značajne prednosti pred uzvrat protiv praške Slavije. Slavili su domaći s 2:0 i tako jednom nogom zakoračili u Ligu prvaka.

Oba pogotka domaći su postigli u prvih deset minuta, već u drugooj minuti De Camargo uz puno sreće na dodavanje Ebecilia zabija za 1:0. Osam minuta kasnije u strijelce se krasnim lobom upisao Aloneftis, ponovon je dodavač bio Ebecilio. Imala je Slavia dovoljno prigoda za barem jedan pogodak koji bi im značio mnogo, no gostujući napadači nisu bili golgeterski raspoloženi.