PL BiH: Prve dvije utakmice 10. kola završene bez pobjednika

Nogometaši Slobode i Željezničara odigrali su utakmicu bez pobjednika u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na raskvašenom terenu Gradskog stadiona u Banovićima u prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja. Željezničar je zaprijetio preko Haračića, a Sloboda preko Vranješa.

U drugom poluvremenu viđeni su golovi, dosta uzbuđenja, ali je utakmica okončana rezultatom 1:1.

Plavi s Grbavice došli su u prednosti u 53. minuti utakmice. Odličan centaršut uputio je Štilić, a siguran egzekutor bio je Hodžić.

Primljeni gol probudio je tuzlanske nogometaše. Veliku priliku u 61. minuti propustio je iskoristiti Osmić.

U 70. minuti Sloboda je stigla do izjednačenja. Centrirao je Delić, a Osmanković je zatresao mrežu Željezničara.

Do kraja utakmice igralo se između dva šesnaesterca, stvorene su poluprilike na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Borac – Velež 0:0

Nogometaši Borca i Veleža remizirali su bez golova u duelu 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na teškom terenu u Novom Gradu.

Susret je otvorila obrana golmana Borca Nikole Ćetkovića nakon što se iznenada u prilici našao Dženan Zajmović.

Uslijedio je odgovor s druge strane u 16. minuti kada Piščević glavom pogađa gredu.

Bez golova otišlo se na odmor, a na startu drugog dijela gosti su tražili jedanaesterac nakon što je Pantelić oboren u kaznenom prostoru domaćina. Sudac se nije oglasio.

Kako se susret bližio kraju, tako je bilo sve manje aktivne igre. Dosta prekida i opreznosti s obje strane kako se ne bi izgubio važan bod.

U završnici mladi Edis Nanić, 18-godišnji golman kojemu je ovo bio debi, obranio je dva zicera i tako spasio Velež.