Pjanić i Mandžo srušili Bolognu, a Budimir Chievo

Juventus je bez većih problema stigao do pobjede u 17. kolu talijanske Serie A. Aktualni prvak Italije s laganih je 3:0, na krilima raspoloženih Miralema Pjanića i Marija Mandžukića, došao do sva tri boda i tako preskočio Inter na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Sjajnu je utakmicu odigrao Pjanić, veznjak je krasnim golom iz slobodnog udarca načeo Bolognu. Igrala se 27. minuta, Pjanić je s lijevog ruba kaznenog prostora pogodio u lijeve rašlje za vodstvo Juventusa. U posljednjih deset godina zabio je Pjanić 14 golova iz slobodnjaka u Serie A, niti jedan drugi igrač u tom periodu nije bio toliko precizan.

Desetak minuta kasnije Juve je udvostručio vodstvo. Pjanić je lijepom loptom pronašao Mandžukića, Hrvat još ljepše prsima prima loptu kraj Mbayea, a zatim lijevom nogom iz teškog kuta matira Mirantea. Konačnih 3:0 postavio je Matuidi iz voleja s ruba šesnaesterca.

Mandžukić je igru napustio u 76. minuti s posjekotinom na desnom listu, zamijenio ga je Dybala. Marko Pjaca nije ulazio u igru, dok je Bruno Petković u napadu Bologne igrao od 53. minute, piše Sportnet.hr.

Crotone je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza (četiri u prvenstvu, jedan u Kupu), domaćom pobjedom protiv Chieva. Junak Crotonea na stadionu Ezio Scida bio je hrvatski napadač Ante Budimir. Snalažljivi Budimir zabio je u 33. minuti na dodavanje Ajetija i tako donio sva tri boda domaćem sastavu.

Imao je Budimir još jednu veliku prigodu koju nije uspio pretvoriti u pogodak. Napadali su i gosti, ali rezultat se nije mijenjao, Crotone je došao do četvrte pobjede sezone. Budimir je uz ovacije domaćih navijača igru napustio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U dramatičnoj završnici do pobjede je u gostima kod Sampdorije stigao Sassuolo. Mogli su gosti do vodstva u 82. minuti, ali dobar pokušaj Politana sjajno je obranio Viviano.

Ni Viviano nije mogao ništa u 90. minuti kada je dvojac igrača koji su ušli s klupe donio pobjedu Sassuolu. S lijeve je strane ubacio Ragusa, a Matri donio pobjedu gostima. Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u dresu Sampdorije.

Fiorentina je kod kuće remizirala protiv Genoe. U susretu koji je završio bez pogodaka Milan Badelj odradio je svih 90 minuta u dresu Viola. Petar Brlek igrao je za Genou do 77. minute.