Pionirima Širokog pobjeda, kadetima poraz na gostovanju kod Slobode

Kadeti Slobode rezultatom 2:0 su svladali Široki Brijeg u susretu 13. kola Premijer omladinske lige BiH.

Sloboda je pružila jako dobru partiju i zasluženo je osvojila sva tri boda, a do vodstva je stigla u 38. minuti, kada je pogodio Maid Aličić.

Domaći tim je s boljom igrom nastavio i u drugom dijelu, te je u 58. minuti pogotkom Dine Suljića stigao do novog gola, kojim je praktično riješen susret.

Sloboda sada ima 24 boda i barem privremeno je skočila na drugo mjesto, a gosti su ostali na petom mjestu sa 20 bodova.

U posljednjem susretu 13. kola Premijer omladinske lige BiH, pioniri Širokog Brijega svladali su Slobodu s minimalnih 1:0 kao gost.

Vrlo neizvjesna utakmica riješena je pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade, kada je Gabrijel Martić pogodio za veliku radost gostiju.

Širokom Brijegu je ovo bila osma pobjeda u sezoni, te je zahvaljujući njoj stigao do 25 bodova i do podjele drugog mjesta sa Sarajevom, koje ima tri utakmice manje. Slobodi je ovo bio četvrti poraz, te tuzlanski tim ostaje na svojih 15 bodova.