Pioniri i kadeti Širokoga Brijega slavili protiv Željezničara

Nakon što su juniori za vikend ostvarili prvenstvenu pobjedu 1:0 protiv Slobode iz Tuzle (Luka Knežević) danas su u svojim prvenstvenim nastupima u sklopu 27. kola bili uspješni i pioniri, te kadeti NK Široki Brijeg.

Mladi Širokobriježani su pobijedili Željezničara u obje kategorije, a posebno dojmljiv nastup imali su kadeti ostvarivši uvjerljiv trijumf od 4:1, iako su gosti iz Sarajeva prvi poveli zgoditkom Admira Huskića u 6. minuti.

Izjednačenje domaćinu donio je Mate Pirić u 32. minuti, dok su u drugom poluvremenu suparničku mrežu pogađali Filip Brekalo u 46. i 75. minuti, te Branimir Vištica u 75. minuti.

Nakon 27. kola vodeće mjesto kod kadeta zauzima FK Sarajevo sa 62 boda, dok su Širokobriježani drugi s 54 boda. Na diobi trećega mjesta su Željezničar i Borac, koji imaju po 51 bod.

Za razliku od kadeta pioniri su bolje ušli u današnju utakmicu i golom Petra Šetke poveli već u 2. minuti. Ipak, gosti u 39. minuti poravnavaju zgoditkom Vehbije Nikšića, međutim u 60. minuti Antonio Ljubić ponovno dovodi domaćine u vodstvo, ali ujedno postavlja i konačnih 2:1.

Sarajevo drži vrh poretka i u konkurenciji pionira sa 74 osvojena boda. FK Željezničar je drugi sa 65 bodova, treći Borac ima 57, dok je Široki Brijeg četvrti s 52 boda.

U narednom kolu Širokobriježani gostuju kod vršnjaka banjalučkog Borca.