Petra Martić nakon neizvjesnog dvoboja protiv Collins izborila osminu finala

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u osminu finala Wimbledona zahvaljujući 6:4, 3:6, 6:4 pobjedi protiv Amerikanke Danielle Collins u 3. kolu nakon sat i 57 minuta igre.

Martić je po drugi put u karijeri osigurala nastup u 4. kolu najvećeg svjetskog teniskog turnira. To joj je uspjelo i prije dvije godine, a do pobjede protiv Collins stigla je nadoknadivši “break” zaostatka u odlučujućem setu, javlja HRT.

Prije mjesec dana Martić je u Roland Garrosu po prvi put u karijeri igrala u četvrtfinalu nekog “grand slam” turnira, a sada je na jednu pobjedu od ponavljanja tog uspjeha u Wimbledonu.

Najbolja hrvatska igračica osvojila prvi set oduzevši servis Amerikanki odmah u prvoj igri meča, a zatim sigurnom igrom na svom početnom udarcu zadržala taj “break” za konačnih 6:4.

U drugom setu jedini “break” ostvarila je Collins koja je kod svog vodstva od 3-2 realizirala prvu priliku za oduzimanje servisa Martić u čitavom dvoboju savršeno odigravši lob. Imala je Martić odmah u sljedećoj igri dvije prilike za “re-break” koje nije iskoristila, a nije iskoristila niti još jednu priliku kada je Collins servirala za set.

Nakon svih tih neiskorištenih prilika u drugom setu Martić je pala i u rezultatski zaostatak loše odigranim uvodnim gemom treće dionice igre. Ipak, uspjela se vrlo brzo pribrati, vratiti izgubljeni servis poravnanjem na 2-2 da bi se kod rezultata 5-4 okoristila nervozom suparnice. Collins je s nekoliko pogrešaka pala u zaostatak od 15-40, prvu je meč-loptu spasila pogodivši samu liniju igrališta, no na drugu je izbacila jedan forhend u aut te je Martić mogla podići ruke u znak trijumfa.

Martić je do pobjede stigla iako je imala 13 “winnera” manje od Collins (20 u odnosu na 33) te mnogo slabiju realizaciju “break-lopti” (30 posto u odnosu na 67).

Sljedeća suparnica 28-godišnjoj Martić bit će Ukrajinka Elina Svitolina koja je u 3. kolu svladala Grkinju Mariju Sakkari sa 6:3, 6:7 (1), 6:2.