“Petarda” na Parku Prinčeva, PSG na korak do titule

Paris Saint-German je na Parku prinčeva pobijedio Ajaccio s uvjerljivih 5:0 u 35. kolu francuskog prvenstva.

Pobjedom protiv Auxerrea u sljećem kolu mogli bi osigurati naslov budući da imaju bolju gol razliku u šest bodova više od Lensa.

Za pobjedu Parižana zaslužni su Ruiz (22.), Hakimi i Mbappe (33., 47., 54.). a posljednji gol postigao je gostujući branič Youssouf u vlastitu mrežu.

Pogodak Mbappea za 4:0 posebno je bio spektakularan. Iskoristio je dugi pas za udarac iz voleja za svoj 26. gol u ligi, čime je postao i najbolji strijelac Lige 1.

Utakmicu u Parizu obilježila su i dva crvena kartona – Hakimi je isključen u 77. minuti, a Mangani je poslan u svlačionicu u 80. minuti.