Peruanci promašivali nemoguće, Poulsen zabio za trijumf Danske

Odigrana je i treća utakmica današnjeg iznimno bogatog programa na Svjetskom prvenstvu. Peruanci su istinski nadigrali Dance, stvarali prilike, čak i penal promašili, a skandinavska momčad iz jedine prave prilike postigla gol i stigla do iznimno vijednoga trijumfa.

Peruanci su utakmicu otvorili dalekometnim pokušajima Floresa i Yotuna. Prvi je u 8. minuti s tridesetak metara raspalio u naručje Schmeichela, a ovaj potonji s nekih 25 metara visoko iznad gola.

Schmeichel je u 13. minuti odlično obranio neugodan šut Carrilla s desne strane peruanskoga napada, a  Kjaer u 29. minuti u odlučujućem trenutku izblokirao najisturenijeg i najpoznatijeg Peruanca, Jeffersona Farfana.

Nogometaš Danske William Kvist u 36. minuti je stradao u sudaru s Farfanom, pa je zbog ozljede morao napustiti teren a zamijenio ga je Schoene.

Tapia je u 38. minuti postao prvi igrač s javnom opomenom zbog prekršaja na Sistu na vrhu šesnaesterca, ali su Danci iz slobodnjaka samo pogodili živi zid, a zatim je pokušao Schoene iz velike udaljenosti, međutim Gallese je uz određene poteškoće ipak neutralizirao taj udarac.

Cueva je u zadnjoj minuti prvoga poluvremena pao u šesnaestercu Danske nakon dvoboja s Poulsenom, sudac iz Gambije nije ništa svirao, ali nakon nekog vremena je ipak reagirao te putem video tehnologije dosudio najstrožu kaznu za Peruance. Cueva je odlučio sam izvesti penal, ali je šutirao visoko iznad danskoga gola, pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0.

Usprkos tom promašaju kaznenog udarca sve to nije deprimiralo Peruance, pa su bolje ušli i u nastavak dvoboja, a upravo je Cueva kreirao šansu u 56. minuti za Floresa i Carrilla, međutim ova dvojica su se na drugoj vratnici spetljali, pa je i ta šansa za Garecinu momčad otišla u nepovrat.

No, kako to puno puna u nogometu biva uslijedila je kazna za promašaje. Peruanci su izgubili jednu loptu na sredini terena, a Eriksen je lijepo proigrao Poulsena koji zabija iz prve prave prilike za Dance i umjesto tragičara (napravio prekršaj za onaj penal) izrasta u danskoga junaka.

Dvije minute kasnije Peru je mogao do izjednačenja, ali je Flores uputio preslab udarac za Schmeichela. Rodriguez je u 69. minuti glavom prebacio loptu na drugu vratnicu, ali ni Carrillo ni Farfan nisu stigli reagirati i proslijediti je u gol.

Desetak minuta kasnije Guerrero je pokušao efektno petom, ali na sreću po Dance lopta je otišla malo pored vratnice. Joergensen je nakon proigravanja Eriksena u 82. minuti mogao završiti stvari, ali je pri udarcu izblokiran. U 84. minuti nakon Carrillova proigravanja čista šansa za Farfana, ali Schmeichel nogom odbija. Minutu potom upravo Farfan izlazi, a ulazi Raul Ruidiaz, igrač čija majka potječe od Mišetića iz Ljubuškoga.

No, ni “naš Raul” nije pomogao Peruancima da dođu do toliko željenoga zgoditka. Ostalo je 1:0 za Dansku.

SARANSK – Stadion: Mordovia Arena. Sudac: Bakary Papa Gassama (Gambija). Utakmica 1. kola Skupine C: Peru – Danska 0:1 (0:0). Strijelac: 0:1 Poulsen (59). Žuti kartoni: Tapia (Peru), Delaney i Poulsen (Danska).

PERU (4-2-3-1): Gallese – Advincula, Rodriguez, Ramos, Trauco – Tapia, Yotun – Flores (od 63. Guerrero), Cueva, Carrillo – Farfan (od 85. Ruidiaz). Izbornik: Ricardo Gareca.

DANSKA (4-3-3): Schmeichel – Larsen, Christensen (od 81. M. Joergensen), Kjaer, Dalsgaard – Delaney, Eriksen, Kvist (od 36. Schoene) – Sisto (od 67. Braithwaite), N. Joergensen, Poulsen. Izbornik: Aage Hareide.