Partizan po sedmi put osvojio ABA ligu

Košarkaši beogradskog Partizana su po sedmi put u povijesti osvojili naslov prvaka ABA lige, pobijedivši u petoj, odlučujućoj utakmici finala doigravanja gradskog suparnika Crvenu zvezdu s 96-85 (30-18, 24-16, 21-34, 21-17) pred više od 22.000 gledatelja u Štark Areni.

Igrači Željka Obradovića su pred svojim navijačima već nakon 10 minuta imali 12 koševa prednosti i tricama razbijali obranu Crvene zvezde, da bi na poluvrijeme otišli s okruglih +20 (54-34). Crvena zvezda je zaigrala puno bolje u nastavku utakmice, do kraja treće dionice smanjila zaostatak na sedam koševa ubacivši isti broj koševa kao u prve dvije četvrtine (34).

Došla je momčad Duška Ivanovića i do -4 (79-75) na šest minuta prije kraja, ali Partizanovi igrači nisu dopustili potpuni preokret, javlja Hina.

Kevin Punter je s 32 koša bio najbolji strijelac i igrač utakmice. Za pobjednike je Zach LeDay ubacio 15, a James Nunnally 12 poena.

Ognjen Dobrić s 18 koševa i Benjamin Bentil s 15 poena predvodili su strijelce Crvene zvezde kojoj je prekinut niz od tri naslova prvaka ABA lige, natjecanje koje je ovaj klub osvojio šest puta u zadnjih sedam sezona, prije ove koja je završena u četvrtak navečer.

Partizan je sa sedam naslova i još tri finala najuspješniji klub u povijesti ovog regionalnog košarkaškog natjecanja, ispred Crvene zvezde koja ima šest naslova i tri druga mjesta.

Od hrvatskih klubova najuspješnija je Cibona s jednim naslovom (2014.) i još tri poraza u finalima, dok je Zadar trijumfirao u svom jedinom finalu (2003.). Zagrebačka Cedevita je četiri puta poražena u finalnim dvobojima.