Partizan izveo najveći preokret u povijesti Eurolige

Početkom druge četvrtine utakmice 21. kola Eurolige Maccabi je u Beogradu imao čak 24 poena prednosti protiv Partizana (37:13), ali je na kraju u grotlu Arene slavio srpski klub 88:79.

To mu je uspjelo najvećim preokretom u povijesti najjačeg klupskog natjecanja izvan NBA lige.

Od početka je pak slutilo na povijesni debakl Partizana. Maccabi je vodio 16:0, a Crno-bijeli su prvi koš postigli tek u šestoj minuti. Slijedila je spomenuta najviša prednost Maccabija, a drugo poluvrijeme Izraelci su dočekali s također uvjerljivih +16.

No, onda je krenuo nevjerojatni preokret. Serijom 15:4 Partizan je zaostatak smanjio na pet poena, a do kraja treće četvrtine je čak i poveo. Senzacionalnu pobjedu osigurali su Smailagić i Jarmaz tricama u zadnjoj četvrtini. Nakon toga je Partizan čak i rutinski završio meč, bez drame, prenosi Index.hr.

Zanimljivo, Partizan je držao i prethodni rekord preokreta Eurolige. Protiv Olimpije iz Milana je 5. studenog 2008. gubio 23 razlike također u Beogradu, ali je na kraju pobijedio u Pioniru. Više od 15 godina kasnije popravio je vlastiti rekord.