Na području Hercegovačko-neretvanske županije u posljednja 24 sata vatrogasci su imali 11 intervencija.
Gorjeli su šuma, otpad i kotlovnica u poslovnoj zgradi, dok su u Mostaru uklanjali zmiju u Ulici Karla Batka.
U Mostaru je gorio otpad, trava i nisko raslinje te dimnjak u Ulici Gojka Vukovića, a od 13:30 do 13:50 sati vatrogasci su uklanjali zmiju u Ulici Karla Batka.
Šuma i nisko raslinje gorjeli su u Bobanovom naselju u Čapljini, a u Donjim Hamzićima u Čitluku trava, smreka te visoko i nisko raslinje. Na području Neuma gorjela je kotlovnica u poslovnoj zgradi u Zagrebačkoj ulici.
Vatrogasci u Hercegovini u posljednje vrijeme sve češće interveniraju zbog zmija koje ulaze u kuće, vozila i naseljena područja.
Požar u Donjim Hamzićima: Vatrogasci spasili kuće i maslinik
(Fena)


Ubijajte ih
Ne nego hapsite ljude koji ubijaju zmije.Zmija je korisna zivotinja.
Zmije su zakonom zaštićene jer su bitne za prirodni ekosustav.Zabranjeno ih je ubijati ili uznemiravati,najbolje ih je zaobići,poprskati vodom ili snažno nogom udariti o tlo da pobjegnu.Zmija ne ide za čovjekom,ona je u prirodi i uvijek se sklanja i pokušava sakriti.Jedino zlo na Zemlji je čovjek,on sve pred sobom uništava,zagađuje,ruši i ubija.Educirajte se malo i očistite oko kuća,zatvarajte prozore automobila pa nećete imati zmije u blizini.
Aj ne kaki…Eto samo ti sad educiran..Nego nabavite macke pa si bez brige.
Gr
Komentarom pokazuješ svoju kulturu.
U civiliziranom društvu,postoje ovlaštene službe koje dolaze po pozivu i neškodljkivo premjeste zmije u prirodu..Tako se to radi i drago mi je da ljudska savijest ipak napreduje i da pravilno razmišljaju kako bi se sačuvao svaki život,kako ljudski tako i svih Božjih stvorenja koji pored nas žive..
Dajte ljudi malo edukacije.Cega vas je strah jedino je poskok opasan sve ostale su bezopasne ja ovu na slici uzmem u ruku bez problema.Dosad su me tri puta ujedale ne otrovnice.
z12:05
kadje toliko zmija
Krishna nosije kuci nekte
ujede na spapvanju budalo glupa jacu svaku ubit cimje vidim mojuje je rodicu ujo poskok ostala sakata u ruku nemore prste ispravit
Ubij poskoka ok.Ne ubijaj neotrovnice one jedu miseve i korisne su.Meni nisu smukovi ni blavori pojeli meso u susari vec prokleti misevi.Zato ne ubijam zmije i gledam ih zastit kolko mogu,a poskoka ne volim ni nacrtanog vidit.Vi ljudi sve zmije smatrate opasnim.Vise bi stete imo da te kokos ujede nego ova sa slike.
Zaostali i primitivni ubijaju zmije,ostali znaju da su korisne.Ove prve jedino kuga može resetirati..