Panika zbog zmija u Hercegovini: Sve češće ulaze u kuće i vozila, vatrogasci imaju pune ruke posla

Na području Hercegovačko-neretvanske županije u posljednja 24 sata vatrogasci su imali 11 intervencija.

Gorjeli su šuma, otpad i kotlovnica u poslovnoj zgradi, dok su u Mostaru uklanjali zmiju u Ulici Karla Batka.

U Mostaru je gorio otpad, trava i nisko raslinje te dimnjak u Ulici Gojka Vukovića, a od 13:30 do 13:50 sati vatrogasci su uklanjali zmiju u Ulici Karla Batka.

Šuma i nisko raslinje gorjeli su u Bobanovom naselju u Čapljini, a u Donjim Hamzićima u Čitluku trava, smreka te visoko i nisko raslinje. Na području Neuma gorjela je kotlovnica u poslovnoj zgradi u Zagrebačkoj ulici.

Vatrogasci u Hercegovini u posljednje vrijeme sve češće interveniraju zbog zmija koje ulaze u kuće, vozila i naseljena područja.

Požar u Donjim Hamzićima: Vatrogasci spasili kuće i maslinik

(Fena)





10 komentara

    • Zmije su zakonom zaštićene jer su bitne za prirodni ekosustav.Zabranjeno ih je ubijati ili uznemiravati,najbolje ih je zaobići,poprskati vodom ili snažno nogom udariti o tlo da pobjegnu.Zmija ne ide za čovjekom,ona je u prirodi i uvijek se sklanja i pokušava sakriti.Jedino zlo na Zemlji je čovjek,on sve pred sobom uništava,zagađuje,ruši i ubija.Educirajte se malo i očistite oko kuća,zatvarajte prozore automobila pa nećete imati zmije u blizini.

    • U civiliziranom društvu,postoje ovlaštene službe koje dolaze po pozivu i neškodljkivo premjeste zmije u prirodu..Tako se to radi i drago mi je da ljudska savijest ipak napreduje i da pravilno razmišljaju kako bi se sačuvao svaki život,kako ljudski tako i svih Božjih stvorenja koji pored nas žive..

  • Dajte ljudi malo edukacije.Cega vas je strah jedino je poskok opasan sve ostale su bezopasne ja ovu na slici uzmem u ruku bez problema.Dosad su me tri puta ujedale ne otrovnice.

  • z12:05
    kadje toliko zmija
    Krishna nosije kuci nekte
    ujede na spapvanju budalo glupa jacu svaku ubit cimje vidim mojuje je rodicu ujo poskok ostala sakata u ruku nemore prste ispravit

  • Ubij poskoka ok.Ne ubijaj neotrovnice one jedu miseve i korisne su.Meni nisu smukovi ni blavori pojeli meso u susari vec prokleti misevi.Zato ne ubijam zmije i gledam ih zastit kolko mogu,a poskoka ne volim ni nacrtanog vidit.Vi ljudi sve zmije smatrate opasnim.Vise bi stete imo da te kokos ujede nego ova sa slike.

Komentiraj: