Pacersi na krilima Bojana Bogdanovića do pobjede, Hrvat bolji od srpskoga prezimenjaka

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović bio je sinoć najučinkovitiji igrač Indiana Pacersa koji su sa 101:83 pobijedili Sacramento Kingse na svom terenu, a solidan učinak je ubilježio i Dragan Bender u pobjedi svojih Phoenix Sunsa.

Bogdanović je u 27 minuta na terenu zabio 17 koševa (šut 6/13, trice 3/6) te tome dodao tri skoka, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu. Thaddeus Young je ubacio 15 koševa, a Victor Oladipo 14. za Pacerse

Najbolji kod gostujuće momčadi bio je DeAron Fox koji je utakmicu završio sa 18 pogodaka. Dodajmo da je Bojanov prezimenjak u redovima Kingsa, inače srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović susret završio sa skromnih 7 koševa, 2 skoka i 2 asistencije.

Dragan Bender je sa svojim Phoenix Sunsima slavio protiv Brooklyna sa 122:114. Bender je u 26 minuta na terenu zabio deset koševa (šut 4/8), ugrabio je tri skoka i upisao tri asistencije i jedan blok.

Najučinkovitiji kod Sunsa bio je Devin Booker sa 32 pogotka, dok je Mike James ubacio 24.

Brooklyn je predvodio D’Angelo Russell sa 33 pogotka.

NBA liga, rezultati:

Los Angeles Lakers – Detroit Pistons 113:93

(Ivica Zubac je igrao dvije minute za Lakerse, upisao jedan skok)

Milwaukee Bucks – Oklahoma City Thunder 91:110

Brooklyn Nets – Phoenix Suns 114:122

(Dragan Bender je igrao 26 minuta za Phoenix, zabio je 10 koševa, ugrabio tri skoka i upisao tri asistencije i jedan blok)

Indiana Pacers – Sacramento Kings 101-83

(Bojan Bogdanović igrao 27 minuta za Indianu, zabio je 17 koševa, ugrabio je tri skoka, upisao je četiri asistencije i jednu ukradenu loptu)