Osijek izbacio Moldavce, a sada im stižu Glasgow Rangersi i Steven Gerrard!

Nogometaši Osijeka plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratu prvog pretkola u Gradskom vrtu pobijedili moldavski Petrocub s 2:1 i s ukupnih 3:2 prošli u sljedeću fazu gdje ih čeka slavni Glasgow Rangers.

Osječani su poveli u 14. minuti pogotkom Roberta Mudražije, a u 22. minuti je za Moldavce izjednačio Ambrose iz kaznenog udarca. U 61. minuti kapetan Osječana Borna Barišić postiže gol za prolaz Osijeka.

Podsjetimo, u toj prvoj utakmici jedini zgoditak za Osječane postigao je Gruđanin Mirko Marić, nogometaš koji je igračku afirmaciju stekao u dresu Širokoga Brijega. On je i ovih uzvratnih 90 minuta s Moldavcima odradio dosta korektno, baš kao i Stjepan Radeljić, mladić koji je iz Zrinjskoga preko Stuttgarta ovog ljeta stigao u Gradski vrt.

Za tjedan dana Osijek dočekuje Rangerse u 2. pretkolu ovog natjecanja, a uzvrat je za sedam dana u Škotskoj. Slavni škotski klub u ovoj sezoni s trenerske klupe predvodi legendarni Englez Steven Gerrard, a član udarne postave je i Stočanin Nikola Katić, koji je u Glasgow stigao ovog ljeta iz koprivničkog Slaven Belupa.