Osijek i Hajduk priredili golijadu, u strijelce se upisao i Mirko Marić

U pretposljednjem susretu 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk odigrali su 3:3 u dvoboju igranom u Gradskom vrtu.

U susretu punom sjajnih poteza i preokreta, bilo je čak šest pogodaka, kazneni udarac, autogol te isključenje. Poveli su gosti iz Splita već u drugoj minuti pogotkom Tome Bašića. Uslijedio je preokret Osječana, koji su najprije preko bivšeg napadača Širokoga Brijega, Mirka Marića, u 22. minuti stigli do izjednačenja, a potom golom Dmytra Lope u 38. minuti i do vodstva.

Do odlaska na odmor Hajduk je uspio izjednačiti na 2:2, a strijelac je bio Savvas Gentsoglou u 41. minuti.

U drugom poluvremenu postignuta su još dva pogotka. Za novo vodstvo Splićana zaslužan je domaći branič Andrej Šimunec koji je zabio autogol u 57. minuti, a konačnih 3:3 postavio je Haris Hajradinović s bijele točke u 77. minuti. Kazneni udarac izborio je Lopa na kojega je Mijo Caktaš startao “đonom” u kaznenom prostoru, iako je upitno je li to više bilo za penal ili indirektni udarac?

Hajduk je susret završio s desetoricom igrača nakon što je u 88. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Andre Fomitschow.