Opet Francuzi: ‘Kauboji’ bez finala OI

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je od Francuske u polufinalu olimpijskog turnira sa 25:22. Francuzi su dominirali cijelom utakmicu, dok naši nisu uspjeli niti jednom izjednačiti. Rukometaši Francuske su cijelu utakmicu bili na dva, tri gola prednosti.

U Hrvatskim redovima ništa nije funkcioniralo pa čak ni obrana koja je bila odlična tijekom cijelog turnira. U napadu se akcije nisu uspijevale realizirati, a to je sve zajedno rezultiralo porazom.

Loš početak naših te Omeyer, koji je u prvom poluvremenu skupio 13 obrana, čak nas i nisu skupo stajali, jer smo na poluvremenu zaostajali 10:12, da bi početkom nastavka imali i dva nerealizirana napada za izjednačenje. No Francuzi su u 44. minuti nizom 5-0 pobjegli na 13:18 i do kraja smo zaprijetili ozbiljno samo golom Lackovića za 17:19. No Francuska je šest minuta prije kraja golom Fernandeza pobjegla na 18:22 i prelomila utakmicu.

Najbolji kod Hrvatske bio je Horvat sa šest golova, a kod Francuske Abalo, Honrubija i Narciss s četiri.

Naši rukometaši će sad ići u borbu za broncu gdje će igrati protiv Mađarske, koja je izgubila od Švedske.