FK Velež Mostar izrazio je duboku zabrinutost povodom događaja koji su obilježili sinoćnju utakmicu 26. kola WWin lige BiH na Stadionu Pecara između NK Široki Brijeg i FK Željezničar.
Mostarski klub u trenucima utakmice na Pecari nalazio se u Sarajevu gdje je u kasnijem nedjeljnom terminu igrao susret istoga kola protiv FK Sarajevo. Upravni odbor FK Velež Mostar u ponedjeljak je objavio službeno priopćenje o događajima nevezanima za njihovu utakmicu u kojem smatraju “da javnost mora dobiti potpun, nepristran i vjerodostojan izvještaj o svemu što se dogodilo”.
Ističu kako je bh. sportska javnost svjedočila scenama koje vrijeđaju ljudsko dostojanstvo i koje ne smiju imati mjesto na nogometnim stadionima.
Bez namjere da prejudiciramo konačne zaključke nadležnih organa, smatramo da javnost mora dobiti potpun, nepristran i vjerodostojan izvještaj o svemu što se dogodilo, uz jasno utvrđenu odgovornost svih koji su sudjelovali u donošenju odluka i postupanju na terenu i tribinama.
FK Velež Mostar očekuje hitnu, konkretnu i nepristranu reakciju organa Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine i svih drugih nadležnih institucija. Očekujemo i utvrđivanje odgovornosti svih koji su sudjelovali u pokretanju i eskalaciji ove situacije, uključujući službene osobe zadužene za organizaciju i sigurnost utakmice, odgovorne za odluku o upućivanju policijskih snaga na tribine, kao i sve policijske službenike za koje se utvrdi da su prekoračili svoje ovlasti, navodi se u priopćenju.
Remi Širokog Brijega i Željezničara, susret obilježio prekid zbog Manijaka
Poručili su kako FK Velež Mostar najoštrije osuđuje svaki oblik prekomjerne upotrebe sile i svako postupanje koje ugrožava sigurnost i dostojanstvo ljudi na sportskim događajima.
Posebno je sramotno i nedopustivo da se navijači, bez obzira za koji klub navijaju, izlažu brutalnim scenama i postupanju koje grubo vrijeđa ljudsko dostojanstvo.
Nogomet u Bosni i Hercegovini ne može graditi povjerenje javnosti dok god ne vrijede jednako za sve. Navijači ne smiju biti tretirani isključivo kao sigurnosni problem, nego kao sastavni dio nogometnog ambijenta kojem se mora osigurati jednak tretman i sigurnost na svim stadionima, stoji u priopćenju Upravnog odbora FK Velež Mostar.
FK Željezničar: Događaji u Širokom Brijegu su ozbiljan korak unatrag, tražimo hitnu istragu
(www.jabuka.tv)


Pa sta se vi oglasavate o drugim utakmicama? Niste ni bili na stadionu, sto se ovako niste oglasavali kad se tuklo igrace Zelje u vasem tunelu
Čuj Vehlež tražhi? Nek oni traze transparente đava vas odnio, ko vama drma kavez
Ne treba se nista brinuti sve ce to nas Dragan rijesiti zivjela bejha i hdz
Kakvi navijači ono su huligani…navijač i ljubitelj sporta je onaj koji dodje na tekmu i gleda tekmu ,popije sok,pojede kobasicu,druzi se sa ljudima istih ili razlicitih vrijednoima a ne neko ko dodje i provocira, salje političke poruke preko nakvih transparwnata ,baca bakle i unistava tudju imovinu…dodju na utakmicu nakvi navijaci gdje zupanija mora u osiguranje potrosit 100000 km naših javnih sredstava…..i onda se javi neki sportski klub kojeg ne vode sportasi,ljudi dobre vokje nego neki samoprozvani biznismeni-ratbiprofiteri i okrecu pilu naopako…samo da mi je znat odakle ovih ljudi uopce u sportu…cuj velez se javio..strasno ko god tamo upravlja klubom nema veze sa sportom i sportskim vrijednostima…pa se javi nakav ministar isto tako pa nakvi portali sovinisticki portali pocmu svoju hajku i teoriju koja nema veze sa sportom i sportskim vrijednostima nego se prodaju za sitne pare i uvjeravaju javnost u krive vrijednosti ..strašnija je reakcija na ovaj bezvezni dogadjaj nego sam dogadjaj..zapitajte se sportasi zasto je to tako i udaljite takve vrijednosti iz naseg sporta i onda ce sport napredovat….
Popije sok,pojede kobasicu auuuu gadljivo i šta pročitati nećeš.Kakva je kobasica može li uz nju sok.
Takvi komentatori niti imaju pojma o sportu niti kulturi niti icemu i opet dodju svoju glupost nama plasirat..nekad je bolje sutit i ne ispast glup nego progovorit..ai i ove fore od biti i srzi komentara odvlace od bitnosti ..pa sad ili si placenik od ovih sto se prosipaju sa izjavama ili si nepismeni ,zatucani samoprozvani navijac koji nikad nije cuo za preneseno znacenje i sve shvaca bukvalno. L.p.
Od svinjskog mesa, ako hoćeš kobasicu koja vrijedi.
Šta sad hoće ovi iz Gaze?
Islamskim navijačima ne dozvoljavati prisustvo na stadionima u HercegBosni.
A ono što su realno HDZ policijske strukture postigle ovim mlataranjem pendrecima, je da su započele jedan dugi međuetnički rovovski rat. Tzv. “Herceg – Bosna” bi mogla uskoro da postane sjeverna Irska.
Vi nikada niste prestali sa neprijateljstvom prema nama stoga je naša dužnost da vam stanemo na rep. Ako je stvarno policija isprebijala ovu gomilu balija svaka joj čast.
Nije takozvana, nego prava, živa i hrvatska Hrceg Bosna.
Što hoće ovi balidžani iz Veleža. I njhovi su “smrdonje” pravil šovinističke ispade na Pecari. Psovali su majku lištčku, spminjali ustš, Ne puštati više nikad na Pecaru..
Šta se javljaju ovi livadići šta imate vi veze sa utakmicom prvo bespravno se zovete Velež jer pravi Velež je ugašen 92 vi ste islamistički klub vratite sve pehare koje ste ukrali od nekadašnjeg Veleža vi ste ruglo grada Mostara i sramote ime Veleža što se niko nije javljao prije par godina kad su bez razloga navijači Zrinjskog prebijeni od islamske policije na Koševu iako ništa nisu radili trebaju Srbi i Hrvati napustiti takmičenje osnovati ligu između sebe nek islamisti igraju sa Palestinom i maočom ZDS
Svi koji se ponasaju neprimjerno sankcionirat,bili nasi ili njihovi. O cemu uopce pricat kad u nas ima pacijenata i slucajeva koji se ponasaju divlje i neodgojeno,vrijeđaju naše ljude i policiju??? Treba tome stat na kraj. A svaka cast normalnim ljudima i navijacima.
Huligane treba dostojno sankcionirati. A tu spada i dobar dio nekakvih navijačkih skupina. Prvi će početi NK Široki Brijeg sa svojima…
Necete virovat i moja slipa 89godisnja baba Andja oce izvjesce i ona nesto cula a nije vidila pa trazi izvjesce.
Ja šaljem izvješće u javnost: ” Pripadnici navijačke skupine Manijaci su došli na utakmicu u Široki Brijeg s krajnjim ciljem, a to je pravljenje nereda. Interventna policija ih je u tome spriječila. Interventna policija će u svakom sličnom događaju isto reagirati, bez obzira o tome tko pravi nered i ometa sigurnost građana. Izvješće gotovo!”
Oj vrapčići selo malo ti si balijama Veleža dalo
Dušebrižnici koji nikome ne žele dobro.
Velež je trbao pokazati “duboku zabrinutost” odmah nakon nedavne utakmice Široki Brijeg – Velež na Pcari. Neka gospoda iz Veleža pogleda snimku ponašanja navijača Veleža. Ne trbaju ni gledati, neka se samo prisjete što su ti šovinisti skandirali na Pecari. A sad ih kao neki qrac zanima što su radili Željini divljaci. Umirit malo svoje divljake, za koje znam da im klub financira većinu majmunluka koj izvode.