Odlični Zrinjski iznenadio Olimpiju i plasirao se u treće pretkolo EL

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Europsku ligu nakon što su u Ljubljani nakon produžetaka s 3:2 iznenadili favoriziranu Olimpiju.

Zrinjski je dobro otvorio utakmicu, Bilbija je u trećoj minuti poslao dobru loptu u šesnaesterac za Ivančića, ali su domaći igrači u posljednji tren očistili loptu ispred gostujućeg napadača.

Iako su Plemići bolje izgledali na terenu, Olimpija u 18. minuti dolazi do gola. Caimacov je ubacio s desne strane za Ivanovića koji je pored nižeg Tičinovića glavom pogodio za vodstvo domaćina.

Zrinjskog primljeni gol nije mnogo poremetio i gosti iz Mostara su nastavili napadati. U 24. minuti Todorović pogađa za 1:1, ali je gol poništen zbog Barbarića koji se nalazio u zaleđu i smetao golmanu Frelihu.

U 38. minuti Todorović je pao u kaznenom prostoru Olimpije, Plemići su tražili jedanaesterac, ali je sudac Ricardo de Burgos Bengoechea odmahnuo rukom.

Gosti iz Mostara su u prvom poluvremenu pokazali više od domaćina, ali su na predah otišli sa zaostatkom od 0:1.

Na samom početku drugog poluvremena probao je Filipović s vrha kaznenog prostora, ali njegov udarac je obranio Frelih.

U 51. minuti Zrinjski zasluženo dolazi do izjednačenja. Filipović je iz kornera ubacio na prvu stativu, a Bilbija glavom pospremio loptu u mrežu.

Samo dvije minute kasnije Plemići su mogli i do potpunog preokreta, ali je Ivančić šutirao pravo u golmana Olimpije.

Domaćin je u 56. minuti zaprijetio preko Caimacova čiji udarac odlazi malo pored Brkićevog gola. Nakon toga je uslijedio mirniji period igre. Zrinjski je prepustio posjed Olimpiji i povukao se na svoj dio terena.

Kazna je stigla u 81. minuti kada je Vombergar glavom zabio za novu prednost Olimpije.

Slavlje domaćina ipak nije dugo trajalo jer Zrinjski samo tri minute kasnije dolazi do izjednačenja. Filipović je ukrao loptu nakon velike greške Lyaskova i ubacio za Bilbiju koji je pogodio za 2:2.

Najsporniji trenutak utakmice dogodio se u 87. minuti kada je Samardžić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali španjolski sudac nije dosudio jedanaesterac za Zrinjski. Tri minute kasnije Ivanović propušta stopostotnu priliku, izašao je sam pred Brkića, ali golman Zrinjskog sjajno brani.

Rezultat se do kraja regularnog dijela nije mijenjao i utakmica je otišla u produžetke.

Na samom početku prvog produžetka Zrinjski dolazi do potpunog preokreta. Filipović je ubacio s desne strane, a Ivančić pogodio mrežu gostiju. Filipoviću je to ujedno bila i treća asistencija na utakmici.

U 97. minuti s dvadesetak metara jakim udarcem zaprijetio je Vukušić, ali je raspoloženi Brkić upisao novu obranu. Domaćin je nastavio napadati i u ostatku prvog produžetka, ali nisu uspijevali doći do izjednačenja.

Drugi produžetak također je pripao Olimpiji. Napadao je domaćin svim silama, ali su se umorni Plemići dobro branili.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski je stigao do velike pobjede.

Plemići će u trećem kolu kvalifikacija gostovati na Cipru kod APOEL-a koji je danas s 4:1 svladao Kaisar.

NK OLIMPIJA: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Lyaskov, Kapun (od 105. minute Kurež), Elšnik, Ostrc (od 56. minute Pavlović), Caimacov, Vombergar (od 86. minute Vukušić), Ivanović.

HŠK ZRINJSKI: Brkić, Tičinović (od 78. minute Ćorluka), Jakovljević, Barbarić, Stojkić (od 73. minute Ibanez), Trebotić (od 66. minute Zlomislić), Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Ivančić (od 96. minute Mašić).