Odlični Bogdanović spriječio preokret Knicksa

Utah Jazz u posljednjoj je četvrtini slomila New York Knickse i pobijedila 113:104, a Bojan Bogdanović spriječio je očajnički pokušaj preokreta mirno pogodivši sva četiri slobodna bacanja u zadnjoj minuti.

Mostarac je utakmicu završio s 20 poena, četiri skoka i jednom asistencijom za 32 minute na parketu.

Iz igre je šutirao 6/14 i pogodio svih šest slobodnih bacanja. Iz trice nije bio osobito uvjerljiv (2/7), ali ipak jedan od najučinkovitijih u sastavu Jazza, koji je kolektivno gađao očajnih 12/48. Donovan Mitchell s 32 poena predvodio je domaćine, a Knickse je s 30 predvodio Julius Randle.

Ovo nam je bila jedna od najboljih utakmica što se tiče energije. Iako smo se mučili sa skokom, u zadnjih par minuta stvarno smo ga dobro zatvorili. Igrali smo čvrsto i publika nam je dala energiju, atmosfera je bila kao u doigravanju, rekao je Bogdanović, koji je 20 poena dosegnuo 22. put ove sezone.

Jazzu je to bila treća uzastopna pobjeda u veljači nakon što je siječanj završio s pet uzastopnih poraza bez startnog centra i All-Stara Rudyja Goberta. Iako ju je taj crni niz zbacio s trećeg mjesta i praktički eliminirao iz borbe za sam vrh konferencije, Utah se ovom pobjedom stabilizirala kao četvrta momčad Zapada.

Na prvom je i dalje siguran Phoenix, koji je dobio 13 od posljednjih 14 utakmica, a sinoć je slavio u Chicagu 127:124, ali bio je puno uvjerljiviji nego što pokazuje konačni rezultat. Sunsi su u posljednju četvrtinu ušli s 19 poena viška, a u zadnjoj minuti još su imali dvoznamenkastu prednost.

Devin Booker zabio je 38 poena za Phoenix, a Chris Paul imao je 19 i 11 asistencija. I DeMar DeRozan je za Bullse ubacio 38, a Zach LaVine pratio ga je s 32 poena.

Golden State još drži korak sa Sunsima, što dokazuje deveta pobjeda u nizu nakon kratke krize u siječnju iako je već dugo bez zapovjednika obrane i glavnog organizatora Draymonda Greena. U Oklahoma Cityju Warriorsi su slavili 110:98 za devetu pobjedu u nizu, za koju su najzaslužniji Klay Thompson s 21 poena i Stephen Curry s 18 poena, 10 asistencija i devet skokova.

Drugi najdulji pobjednički niz u ligi imaju Toronto Raptorsi, koji su u Charlotteu nadigrali Hornetse 116:101 uz tradicionalni golemi doprinos cijele startne petorke, u kojoj se ovaj put izdvojio Pascal Siakam s 24 poena, 11 skokova i osam asistencija. Raptorsi su sa šest pobjeda u nizu došli do šestog mjesta na Istoku i pozicije koja direktno vodi u doigravanje, prenosi Index.

Na vrhu Istoka, koji se stalno mijenja, trenutno je Miami Heat, koji je sinoć slavio u Washingtonu 121:100 uz sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom, među kojima je prednjačio Bam Adebayo s 21 poenom.