Odigrane prve polufinalne utakmice nogometnoga Kupa BiH

Prve utakmice poluzavršnice Kupa BiH u nogometu igrane su danas u etno selu Stanišići, te na sarajevskoj Grbavici.

Zanimljiviji od dva polufinalna sraza odigran je na Grbavici između prvenstvenoga lidera Željezničara i Slobode, no prisutni gledatelji nisu vidjeli pogotke, pa će odluka o finalisti pasti na Tušnju.

Krupa je s uvjerljivih 4:0 u gostima svladala Zvijezdu 09 i na taj način već zakoračila u veliko finale. Junak Krupljana bio je trostruki strijelac Nusmir Fajić koji je suparničku mrežu tresao u 6., 10. i 34. minuti, a gol za konačnih 4:0 postigao je Mirosavljević na isteku prvih 45 minuta.