Odigrana prva polufinala EL i KL, velika greška Hrvata

U prvim dvobojima polufinala Europske lige RB Leipzig je kod kuće svladao Rangers s 1-0, dok je Eintracht slavio u gostima protiv West Hama s 2-1.

Eintracht je nakon izbacivanja Barcelone na pragu još jednog velikog “skalpa”.

Nijemci su poveli već u prvoj minuti golom Knauffa, a izjednačio je Antonio (21). Pobjedu momčadi iz Frankfurta osigurao je Japanac Kamada u 54. minuti.

Kristijan Jakić je zbog žutih kartona propustio ovaj dvoboj, dok je Nikola Vlašić ostao na klupi domaćina.

Leipzig je na svom stadionu došao do minimalne pobjede nad škotskim prvakom, a zasluge idu Španjolcu Angelinu, koji je pet minuta prije kraja preciznim udarcem sa šesnaestak metara zabio jedini gol na utakmici.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, kao i Borna Barišić za Rangerse.

Konferencijska liga

U prvim dvobojima polufinala Konferencijske lige Roma i Leicester su odigrali 1-1, dok je Feyenoord slavio s 3-2 kod kuće protiv Marseillea.

Feyenoord je idealno startao pred 47.000 gledatelja u Rotterdamu, povevši rano s 2-0 zahvaljujući Cyrielu Dessersu (18) i Luisu Sinisterri (20). No, Marseille je uzvratio prije odmora uzvratio preko Bamba Dienga (28) i Gersona (40).

Nekoliko sekundi nakon što je lopta krenula s centra u drugom dijelu Duje Ćaleta-Car je pogriješio kratkim dodavanjem vrataru Steveu Mandandi, a Dessers je to iskoristio.

Ćaleta Car je igrao do 69. minute.

U Leicesteru je Roma dugo vodila zahvaljujući ranom golu Lorenza Pellegrinija (15), a bila je i igrački dominantna momčad. Autogolom Gianluce Mancinija (67), Englezi su se ipak spasili od poraza.