Odbojkašice Širokog u Stocu prekinule negativni niz

Sreća se u 2015. godini napokon nasmiješila mladoj momčadi Hrvatskog odbojkaškog kluba Široki.

Širokobriježanke su u nedjelju u Stocu, nakon negativnog niza od četiri poraza, slavile prvu pobjedu (3:1) u drugom dijelu sezone protiv istoimenog kluba u sklopu 10. kola Prve ženske federalne lige – skupina A3.

Prvi set osvojile su gošće rezultatom 25:20, da bi se domaće odbojkašice Stoca vratile u igru izjednačivši na 1:1 u setovima rezultatom 25:21. Treći set Širokobriježanke osvajaju uverljivo 25:14, a slično je bilo i u četvrtom setu gdje su slavile rezultatom 25:17.

Ovom pobjedom HOK Široki je osigurao svoj cilj postavljen na početku sezone – četvrto mjesto na ljestvici. U nedjelju je u momčadi Širokog u sastavu bilo šest djevojaka rođenih 2000. godine, tri djevojke 2001. godišta te tri djevojke 2002. godišta, no unatoč neiskustvu i prvim službenima minutama, odnijele su pobjedu protiv debitantske momčadi u ovoj ligi.