Odbojkašice Širokog Brijega i Čapljine ostale u Superligi

Odbojkašice Čapljine osigurale su superligaški status i u idućoj sezoni. Međutim,pri tome im je više od osvojenog boda u Goraždu, pomogla pobjeda Mostara u Brezi.

Čapljinke su na kraju šeste, pa im i u slučaju ispadanja Vogošće iz Premier lige, ne prijeti selidba u niži rang. Poslije serije od tri poraza u nastavku prvenstva, Čapljina je na najtežem gostovanju protiv prvoplasiranog Goražda uspjela osvojiti bod.

Ekipa Mostara izgubila je prvi set 21: 25 a onda nanizala seriju od tri dobivena 25:21, 25:20 i 25:19. Za Mostarke prava šteta što su se razigrale tek od polovice prvog dijela prvenstva, inače im doigravanje ne bi izmaklo.

Treći hercegovački klub – Široki Brijeg, na gostovanju u Ilidži potvrdio je dobru formu u nastavku prvenstva. Širokobriježanke su poslije gubitka prva dva seta 25:18, 26:24, izjednačile poslije 24:26 i 16:25, a zatim u petom setu koji je završen 15:13 za domaće, propustile priliku za dva boda.

Uglavnom, ekipa Karle Barać s formom iz drugog dijela sezone u idućem prvenstvu može znatno više.

Rezultati 14. kola federalne Superlige odbojkašica, južna skupina, Breza – Mostar 1:3, Goražde- Čapljina 3:2, Igman- Široki Brijeg 3:2 , slobodan Vitez.

Konačni poredak: Goražde 29, Vitez 27, Mostar 24, Igman 13, Široki Brijeg 12, Čapljina 11, Breza 10 bodova.