Novi poraz Izviđača: Nexe slavio u Ljubuškom

Rukometaši Izviđača poraženi su od Nexea 27:30 (15:18) u susretu 12. kola regionalne SEHA lige igranom u Ljubuškom te su i dalje ostali na jednoj pobjedi uz 11 poraza.

Gosti iz Našica otvorili su utakmicu serijom od 3:0 te su konstantno vodili, a ”Skauti” su uspjeli izjednačiti u 21. minuti na 9:9, no nisu uspjeli povesti. Viceprvak Hrvatske na poluvrijeme je otišao s tri pogotka prednosti (15:18).

Drugo poluvrijeme ponovno su bolje otvorili gosti – serijom od 6:0 došli su do rezultata 25:17, a puno laganih pogodaka postigli su zahvaljujući brojnim greškama mladih igrača Izviđača. No, igrači trenera Zdenka Grbavca uzvratili su velikom serijom 8:1 te su u 53. minuti došli na svega pogodak zaostatka (25:26).

Iskusniji gosti ipak nisu dopustili preokret te su pogocima Sršena, Božić Pavletića i Zrnića došli do konačnih 30:27. Vrijedi svakako spomenuti podatak da je Izviđač u ovom susretu igrao bez ponajboljeg igrača – srednjeg vanjskog Marija Pavlaka koji je ozlijeđen.

Josip Božić Pavletić sa sedam pogodaka predvodio je Nexe do treće ovosezonske pobjede. Bivši hrvatski reprezentativac Vedran Zrnić te Ivan Sršen pridodali su po pet pogodaka. Vrlo dobar je bio i vratar Perica Lelić s 12 obrana.

Kod Izviđača ubojit je bio dvojac Josip Šarac i Matej Hrstić koji su postigli po osam pogodaka. Ante Grbavac pridodao je četiri, a Josip Čutura tri pogotka. Vratari su zajedno upisali 13 obrana – Josip Kvesić devet i Ante Grbavac četiri.

U sljedećem, 16. kolu, u Ljubuški dolazi viceprvak Europe i aktualni prvak SEHA lige mađarski Veszprem. Susret je na rasporedu u subotu, 17. prosinca 2016. godine, s početkom u 17.00 sati. Za mađarsku momčad brani Ljubušak Mirko Alilović koji ipak neće moći zaigrati u ovom susretu s obzirom da su mu liječnici dijagnosticirali trombozu.