Novi poraz: BiH protiv Portugala koštao velik broj tehničkih pogreška i igra bez vratara

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je danas novi poraz na Europskom prvenstvu. Bolja je bila selekcija Portugala koja je pobijedila izabranike Bilala Šumana sa 27:24.

Utakmica je počela izjednačeno i igralo se gol za gol. Kod BiH je bilo jako bitno to što su na samom početku imali različite strijelce. Prva četiri pogotka postizali su Terzić, Panić, Ovčina i Prce i bilo je 4:4. Portugal prvi put odlazi na plus dva kod rezultata 6:4, a kasnije odlaze i na 7:4 i činilo se da će Šumanovi izabranici upasti u neku crnu rupu koja je karakteristična kod nas za svaki sport. Ipak, to se nije dogodilo već u idućem napadu postižu gol što je bilo jako bitno. Portugalci održavaju tri gola razlike sve do rezultata 10:7, a nakon toga BiH radi seriju od 3:0 i dolazi do 10:10, piše Sportsport.ba.

Nestvaran je u tim trenucima na golu bio veteran Nebojša Grahovac koji je skidao sve živo i čak postigao jedan pogodak s gola na gol za poravnanje rezultata.

Tada Portugalci traže time out i nakon toga brzo postižu dva gola i idu na 12:10. Ipak, poluvrijene se završava s pogotkom Panića i obranom Grahovca za 12:11 što je bio prihvatljivo.

U nasatavk utakmice igrači BiH ulaze nevjerojatno dobro. Grahovac je zabetonirao vrata, branio je apsolutno sve i Portugalci nam nisu postigli gol osam minuta u nastavku utakmice. Za to vrijeme smo postigli tri pogotka i vodili 14:12. Imali smo u tim trenucima dva ili tri napada za plus tri, ali smo pravili katastrofalne greške.

Portugalci se kasnije uspijevaju konsolidirati i dolaze do vodstva od 15:14 i tada počinje pad bh. igrača. Sve što su kasnije uspijeli uraditi je izjednačenje na 15:15 i 16:16, ali Portugalci nakon toga odlaze na 18:16 jer su igrači BiH dva puta zaredom napada pravili tehničke greške a igrali su bez vratara u tim trenucima.

Bilal Šuman je zatražio time out ali to nije pomoglo. Ponovno su uslijedile pogreške, a Portugalci iz sedmerca dolaze do plus tri. Kasnije Prce gubi loptu i Portugal dolazi do novog gola za plus četiri.

Karačić pogađa nakon toga za minus tri, ali u idućem napadu Portugala BiH ostaje bez dvojice rukometaša koji su dobili po dvije minute te Portugal dobija sedmerac. Portela je siguran sa sedam metara i Portugal odlazi na plus četiri i kasnije na plus pet jer je Portela postigao sedmi gol zaredom.

Kasnije Prce pogađa sa sedam metara, ali Portela postiže potom osmi vezani gol. Ali nije bilo dovoljno vremena da BiH ugrozi pobjedu Portugala.

Portugal nakon dvije utakmice u ovoj skupini ima maksimalan učinak dok BiH ima oba poraza i gotovo je sigurno ispala s turnira.

Portela je bio najbolji na utakmici jer je postigao deset golova. Za bh. reprezentaicju Prce je ponovno bio najefikasniji s pet pogodaka. Pet je imao i Vranješ.

Portugal: Antunes 1, Branquinho 1, Calvacanti 3, Ferraz 3, Hernandez 2, Magalhaes 1, Portela 10, Rodrigues 3, Soares 2, Sousa 1

BiH: Grahovac 1, Burić 1, Haseljić 2, Karačić 1, Malinović 2, Ovčina 2, Panić 2, Perić 1, Prce 5, Terzić 1, Vranješ 5