Novi peh za Vatrene, otpada još jedan igrač

Josip Brekalo
Napadač Torina Josip Brekalo (23) propustio je utakmicu protiv Sampdorije prošli vikend (pobjeda 3-0) iz predostrožnosti, otkrio je njegov trener Ivan Jurić.

Prve pretrage koje je obavio hrvatski nogometni reprezentativac zbog bolova u desnom listu pokazale su ozljedu mišića soleusa, objavio je Torino, uz dodatak kako će idućih dana Brekalo ići na nove pretrage, pišu 24sata.hr.

Isprva je liječnički tim vjerovao da se radi samo o malom umoru pa Jurić nije bio zabrinut, ali čini se da je problem hrvatskog veznjaka ozbiljniji od očekivanoga. Treba pričekati točnu dijagozu, ali čini se da ga čeka mjesec dana stanke, piše Corriere Granata.

Tvrde kako će Brekalo propustiti gostovanje kod Spezije, a vjerojatno i domaću utakmicu protiv Udinesea 22. studenog, kao i gostovanje kod Rome 28. studenog.

Po hrvatsku reprezentaciju i izbornika Zlatka Dalića svakako je važnija informacija kako će u tom slučaju Brekalo morati propustiti posljednju akciju ove godine i završnicu kvalifikacija za SP u kojima Vatreni gostuju na Malti 11. studenog pa dočekuju Rusiju 14. studenog.

Dalić je prošli tjedan gotovo sigurno ostao bez Matea Kovačića zbog ozljede i najavio kako će njegova zamjena, ne bude li veznjak Chelseaja mogao doći, biti mladi veznjak Salzburga Luka Sučić, koji je dobio novi poziv u U-21 reprezentaciju.

Brekalo nije dobio poziv za rujanske utakmice, kako je objasnio izbornik, zbog rješavanja transfera iz Wolfsburga u Italiju, a u listopadu je ulazio kao zamjena protiv Cipra (22 minute) i Slovačke (30 minuta).